Po pijaku rzucił się na syna z nożem i wbił w pierś. Ale...

  Po pijaku rzucił się na syna z nożem i wbił w pierś. Ale siedzieć nie pójdzie

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Z tym nożem w ręku ojciec rzucił się na swojego syna w Rybniku. Na szczęście ostrze przeszło obok serca.
  1/2
  przejdź do galerii

  Z tym nożem w ręku ojciec rzucił się na swojego syna w Rybniku. Na szczęście ostrze przeszło obok serca. ©ARC policji

  Zaskakujący zwrot akcji w słynnej w Rybniku sprawie 57-letniego ojca, który rzucił się na 32-letniego syna i wbił mu nóż w klatkę piersiową. Syn może mówić, że dostał drugie życie, bo ostrze noża o milimetry minęło serce. Co ciekawe, nie ma już pretensji do ojca, że go ugodził.
  Rodzinny dramat w Rybniku, gdzie ojciec pchnął rodzonego syna nożem w serce, nie skończy się wieloletnim wyrokiem dla napastnika, bo sprawa - którą miesiąc temu żył cały Rybnik - przybrała w prokuraturze nieoczekiwany obrót. Okazało się, że ostrze noża kuchennego o milimetry ominęło serce, sięgając opłucnej, ale taka rana nie mogła zagrażać życiu.

  - Można powiedzieć, że człowiek dostał drugie życie. Bo na miejscu wyglądało, że nie ma szans na przeżycie - mówią nam policjanci, którzy badali sprawę. Nowe życie ma także 57-letni Jerzy I., który kilka dni temu opuścił areszt.

  To on 15 stycznia, w domu przy ulicy Norwina w pijackim amoku pchnął nożem kuchennym syna. Ten, z nożem wbitym w pierś, zdołał zejść jeszcze do piwnicy, do matki, która chwilę wcześniej poszła dołożyć do pieca… Jerzy I., choć miał we krwi ponad 2 promile alkoholu, szybko oprzytomniał.

  Nakazał domownikom wezwać pomoc (teściowa była na piętrze, ale nic nie słyszała), sam udzielał 32-letniemu synowi pomocy, tamując krew do przyjazdu karetki pogotowia.

  Pierwsze rokowania były nieszczególne. Ale szybko okazało się, że rana - owszem - wymagająca 8 tygodni leczenia - ale nie zagrażała życiu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama