Trener Radoslav Latal: Czeska zmiana w Piaście Gliwice

  Trener Radoslav Latal: Czeska zmiana w Piaście Gliwice

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Radoslav Latal (z prawej jego asystent Jiri Necek) prowadził jako trener MFK Frydek-Mistek, SFC Opava, Banik Sokolov, Banik Ostrawa, a ostatnio MFK
  1/2
  przejdź do galerii

  Radoslav Latal (z prawej jego asystent Jiri Necek) prowadził jako trener MFK Frydek-Mistek, SFC Opava, Banik Sokolov, Banik Ostrawa, a ostatnio MFK Koszyce. Od wczoraj jest opiekunem Piasta ©Fot. lucyna nenow/Dziennik Zachodni

  Piast Gliwice: Radoslav Latal został trenerem gliwickiej drużyny. Jego asystent też jest Czechem, to Jiri Necek. Zadebiutują w niedzielę z Koroną
  Radoslav Latal jako zawodnik zdobył z reprezentacją Czech tytuł wicemistrza Europy w 1996 roku. Z Piastem podpisał kontrakt do czerwca z opcją przedłużenia. Czeski szkoleniowiec zastąpił zwolnionego w środę Hiszpana Angela Pereza Garcię.

  - O rozstaniu z trenerem Garcią zdecydowały tylko i wyłącznie względy merytoryczne - niesatysfakcjonujące wyniki i słaba gra zespołu. Oddalał się nasz cel, czyli pierwsza ósemka - mówił prezes Piasta Adam Sarkowicz.
  - Przy szukaniu następcy braliśmy pod uwagę różne rozwiązania. Były też zapytania do trenerów z Polski. W przypadku Latala braliśmy pod uwagę jego doświadczenie zawodnicze i trenerskie. Liczymy na czeską i niemiecką solidność, bo wiemy, że grał też w lidze niemieckiej. Ostatni wynik sportowy, Puchar Słowacji z Koszycami, nas również przekonał. Ostateczne decyzje personalne dotyczące sztabu trenerskiego nastąpią pod koniec przerwy reprezentacyjnej i o tym zdecyduje trener Latal - dodał Sarkowicz.

  Przewodniczący Rady Nadzorczej Piasta Grzegorz Jaworski przekonywał: - Martwiła nas stagnacja i fakt, że założony wynik coraz bardziej się oddalał. Mieliśmy w pamięci zeszłoroczne doświadczenia, kiedy musieliśmy bardzo nerwowo działać, aby utrzymać ekstraklasę.

  Wtedy za Marcina Brosza ściągnięto trenera Garcię, który teraz po słabym początku wiosny stracił pracę. Radoslav Latal i jego asystnet Jiri Necek oglądali w czwartek pucharowy mecz Piasta z Podbeskidziem. Zespół poprowadzili Krzysztof Szumki i Bogdan Wilk.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama