Tunezja: Polowanie na terrorystów. Od środy aresztowano 20...

  Tunezja: Polowanie na terrorystów. Od środy aresztowano 20 osób

  Aleksandra Gersz AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Od środy, w którą doszło do zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie, tunezyjskie służby aresztowały ponad 20 osób podejrzanych o ekstremistyczną działalność - podaje Reuters.
  Jak powiedział w sobotę minister spraw wewnętrznych Tunezji Mohamed Ali Aroui, 10 zatrzymanych osób jest prawdopodobnie bezpośrednio powiązana z atakiem na Muzeum Bardo w Tunisie, w którym zginęło 20 zagranicznych turystów oraz 3 Tunezyjczyków.

  Jak podaje Reuters, łącznie zatrzymano już ponad 20 osób podejrzanych o powiązania z terroryzmem. - To antyterrorystyczna kampania na dużą skalę - powiedział Aroui. Rząd Tunezji planuje także umieścić oddziały wojskowe w największych miastach w kraju. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo, które po zamachu w Tunisie jest zagrożone.

  - Władze podjęły wszelkie kroki, by takie ataki już nigdy więcej nie miały miejsca - powiedział w czwartek prezydent Tunezji w rozmowie z agencją AFP. Atak na Muzeum Bardo w Tunisie było pierwszym atakiem na zagranicznych turystów w Tunezji od czasu, kiedy w 2002 roku Al-Kaida dokonała samobójczego ataku i zbombardowała synagogi na popularnej wśród turystów wyspie Dżerba. Wówczas zginęło 21 osób.

  Jak ustaliły tunezyjskie władze, zamachowcy odpowiedzialni za atak w Tunisie, to Yassine Abidi i Hatem Khachnaoui. Mężczyźni zginęli podczas interwencji antyterrorystów. - Sprawcy byli Tunezyjczykami. W grudniu ubiegłego roku opuścili nielegalnie kraj i udali się do Libii, aby tam szkolić się w zakresie używania broni - powiedział minister do spraw bezpieczeństwa Rafik Chelly w wywiadzie telewizyjnym. Według Chelly'ego, władze nie ustalili jednak dotychczas w których obozach wojskowych trenowali mężczyźni - podaje ABC News.

  Polityk dodał, że ekstremiści wchodzili w skład tak zwanych „komórek uśpionych”, nie ujawnił jednak na czyje polecenie zostały one uaktywnione – podaje CNN.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama