Żorski żłobek czeka na rozbudowę za 2 mln zł?

  Żorski żłobek czeka na rozbudowę za 2 mln zł?

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żorski żłobek czeka na rozbudowę za 2 mln zł?
  1/53
  przejdź do galerii
  Żłobek Żory: Żłobek pęka w szwach. Uczęszcza tu 127 dzieci w wieku od 5 do 36 miesięcy. Na liście rezerwowej jest 85 maluchów. Jest szansa na 48 nowych miejsc! Na ich utworzenie możemy uzyskać blisko 2 mln zł. Zobaczcie nasze najnowsze zdjęcia!

  Żłobek Żory: Żłobek pęka w szwach. Czy będzie jego rozbudowa? [ZDJĘCIA]  W niedzielę 1 marca obchodziliśmy trzecie urodziny Miejskiego Żłobka w Żorach. Przy okazji rocznicy, odwiedziliśmy placówkę dla maluszków mieszczącą się na osiedlu Sikorskiego. Okazało się, że największym problemem jest tu brak wystarczającej liczby miejsc w żłobku. Niestety, tak jest od pierwszych miesięcy działalności placówki.

  Otwarty 1 marca 2012 roku żłobek, utworzony na 100 miejsc, przyjmuje obecnie 127 maluszków (nie wszystkie chodzą regularnie, bo chorują). Z kolei na liście rezerwowej mamy dzisiaj 85 dzieciaczków - wkrótce może być jeszcze więcej, bo zazwyczaj z chwilą rozpoczęcia rekrutacji elektronicznej do przedszkoli, rodzice najmłodszych dzieci zapisują swoje pociechy do żłobka. Czy jest szansa na rozbudowę tej placówki? Okazuje się, że tak!

  Jest szansa na 48 nowych miejsc w naszym żłobku

  Dzisiaj zapotrzebowanie na kolejne, nowe miejsca w naszym żłobku jest olbrzymie. Rodzice maluszków stale pytają o wolne miejsca. Muszą jednak cierpliwie czekać - gdy tylko zwalnia się miejsce, pracownicy żłobka informują o tym rodziców, a wtedy mogą przywieźć swoje dziecko do placówki.

  Jest szansa na to, że takich rozterek rodzice najmłodszych dzieci z Żor będą mieć coraz mniej. Urzędnicy nie wykluczają możliwości rozbudowy żłobka o dodatkowe skrzydło. Co to oznacza? - Rozważana jest możliwość rozbudowy miejskiego żłobka o trzy sale, które mogłyby pomieścić około 48 dzieci. Na tym etapie nie podajemy jednak więcej szczegółów - informują żorscy urzędnicy. Jak się okazuje, wszystko jest uzależnione jednak od wyniku konkursu złożonego w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 "Maluch - edycja 2015". Jak udało nam się dowiedzieć, żorscy urzędnicy złożyli niezbędne dokumenty, aby pozyskać 1 mln 920 tys. zł - to maksymalna kwota, jaką można otrzymać na utworzenie 48 nowych miejsc w żorskim żłobku.

  Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić już 22 kwietnia. Czy uda się zdobyć tak pokaźne dofinansowanie, czas pokaże.

  Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

  CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNEJ STRONIE
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SUPER

   GOSC (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ZLOBEK JEST FAJNY WRAZ Z PANIAMI I MILA PANIA DYREKTOR . MOJA KOCHANA MYSZKA UCZESZCZA DO ZLOBKA I UWIELBIA TAM CHODZIC .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama