Kto zostanie prezesem JSW po Jarosławie Zagórowskim? Zostało...

  Kto zostanie prezesem JSW po Jarosławie Zagórowskim? Zostało 10 kandydatów

  Katarzyna Spyrka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kto zostanie prezesem JSW po Jarosławie Zagórowskim? Zostało 10 kandydatów
  Szesnaście zgłoszeń w konkursie na prezesa JSW wpłynęło do siedziby spółki. Dzisiaj nastąpiło otwarcie kopert ze zgłoszeniami. Okazało się, że nie wszyscy kandydaci spełnili wymagania formalne.Z szesnastu kandydatów, którzy ubiegali się o stanowisko prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej, tylko 10 zostanie zaproszonych na rozmowy.
  Kto zostanie prezesem JSW po Jarosławie Zagórowskim? Zostało 10 kandydatów
  Dziesięć osób powalczy o fotel prezesa JSW.

  - Na 16 kandydatur, tylko 10 spełniało wymagania formalne, w związku z czym, tylko te osoby zostaną zaproszone na rozmowy, które odbędą się 9 kwietnia - poinformowała Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW.

  Przypomnijmy, że konkurs na stanowisko prezesa JSW został ogłoszony miesiąc temu, po tym, jak ze stanowiska zrezygnował dotychczasowy prezes Jarosław Zagórowski. Rezygnacja była jednym z warunkiem zakończenia strajku w kopalniach JSW, który trwał w sumie 17 dni. Obecnie, obowiązki prezesa pełni Jerzy Borecki, dotychczasowy wiceprezes spółki.

  Dodajmy, że kandydaci na prezesa musieli spełnić kilka wymagań. Po pierwsze, powinni mieć ukończone wyższe studia magisterskie o specjalności technicznej, ekonomicznej lub prawniczej albo stopień naukowy w tych specjalnościach. Poza tym, kandydat na prezesa musiał mieć 10-letni staż pracy oraz 3-letnie doświadczenie na stanowisku członka zarządu spółki kapitałowej, instytucji finansowej lub kierowniczym wyższego szczebla w spółkach kapitałowych.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jest szansa

   Halembiok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Wybór nowego prezesa nic tu nie zmieni . Recepta na rentowność jest jedna. Tylko systemowe rozwiązania w postaci dobrowolnych czteroletnich urlopów górniczych dla całej branży oraz natychmiastowe...rozwiń całość

   Wybór nowego prezesa nic tu nie zmieni . Recepta na rentowność jest jedna. Tylko systemowe rozwiązania w postaci dobrowolnych czteroletnich urlopów górniczych dla całej branży oraz natychmiastowe zlikwidowanie odrabiania wojska i L-4 do emerytury pozwoli na odejście tysięcy ludzi z branży bez niepokojów społecznych i od razu przełoży się na poprawę ekonomiczną sektora górniczego, a co najważniejsze da nowe miejsca pracy absolwentom szkół górniczych by mogli normalnie żyć we własnym kraju, a nie emigrować na zmywaki Europy. Ponadto za dłuższą o wojsko i chorobowe pracę trzeba wypłacić górnikom wyższą przeciętnie o 300-500zł emeryturę co jest nie korzystne dla ZUS-u. Tak więc lepiej zlikwidować bezsensowne "odrabianie". Bo przynosi to więcej szkody niż pożytku.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prezes juz dawno "wybrany"

   Bytomiok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Ludzie z DZ - nie osmieszajcie sie.

   Prezes juz dawno wybrany i bedzie to "czlowiek" z PO.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama