Ważne
  Nie ma już żadnej nadziei dla Włókniarza. To koniec czarnego...

  Nie ma już żadnej nadziei dla Włókniarza. To koniec czarnego sportu pod Jasną Górą?

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  Włókniarz Częstochowa znika z żużlowej mapy Polski. Działacze klubu i władze miasta liczą, że to nie jest definitywny koniec czarnego sportu.

  ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  Żużlowi kibice w Częstochowie nie powinni mieć już żadnych złudzeń. Włókniarz nie wystartuje w tym roku w rozgrywkach ligowych.

  Polski Związek Motorowy w oficjalnym komunikacie poinformował o drużynach, które zostały dopuszczone do tegorocznych rozgrywek. Wśród dopuszczonych zespołów nie ma Włókniarza Częstochowa.

  Po raz pierwszy w blisko 70-letniej historii częstochowski klub nie będzie startował w żadnej z lig. Włókniarza w rozgrywkach młodzieżowych będą jedynie reprezentować częstochowscy juniorzy.

  Michał Świącik, prezes Włókniarza, nie zamierza jednak składać broni i zapewnia, że banicja potrwa tylko rok. Do tego potrzebna jest jednak pomoc nie tylko sponsorów, ale i władz miasta, a z nimi w ostatnich latach różnie bywało.

  Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Częstochowie wybuchła wielka awantura dotycząca częstochowskiego żużla. Jej efektem był jedynie apel do PZMot. o dopuszczenie Włókniarza do rozgrywek, przegłosowany w... przeddzień komunikatu związku.

  Populistyczna propozycja radnego PiS Artura Sokołowskiego o przyznaniu Włókniarzowi dodatkowych 300 tysięcy zł na promocję miasta poprzez sport pokazała, jak miejscy radni traktują żużel - przedmiotowo, do własnej promocji. O problemach klubu było wiadomo już jesienią 2013 roku, mimo to przez półtora roku żadna z sesji nie była poświęcona najbardziej zasłużonemu klubowi w mieście, a podczas ostatniej sesji radni licytowali się, kto najgłośniej zapłacze nad grobem Włókniarza. Jest jednak nadzieja na odbudowanie żużla. W tym roku Włókniarz otrzyma 200 tysięcy zł na szkolenie młodzieży. Miasto ma również pomóc w zakupie dmuchanej bandy, bez której nie można organizować żadnych zawodów.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama