Piekary Śląskie: Dzień Dawcy Szpiku pamięci Ani Seweryn

  Piekary Śląskie: Dzień Dawcy Szpiku pamięci Ani Seweryn

  Małgorzata Węgiel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Piekarach Śląskich zorganizowano pierwszy "Dziń Dawcy Szpiku pamięci Ani Seweryn". W przychodni Medicare przy ul. Bytomskiej w Szarleju było gwarno i tłumnie. Tylko w ciągu pierwszych 30 minut, decyzję o wpisaniu się do rejestru potencjalnych dawców szpiku i pobraniu krwi potrzebnej do przeprowadzania badania genetycznego podjęło 19 piekarzan. Wśród nich m.in. wiceprezydent Piekar Śląskich Zenon Przywara.
  W akcji wzięli udział wolontariusze Fundacji DKMS oraz rodzina i przyjaciele Ani Seweryn, katowiczanki i studentki Akademii Wychowania Fizycznego, która w lipcu 2009 przegrała walkę z białaczką. - Ania była moją przyjaciółką i obiecałam jej, że wspólnie wygramy walkę z białaczką. Niestety, Ania nie zdążyła pokonać choroby. Mam jednak nadzieję, że dzięki takim akcjom jak ta, uda się uratować innych, którzy tracą już nadzieję na odnalezienie swojego genetycznego bliźniaka - mówi Ania Kryś pomysłodawczyni akcji.

  Ci, którym nie udało się wziąć udziału w "Dniu Dawcy Szpiku", mogą zarejestrować się w banku dawców przez internet. Otrzymają pakiet rejestracyjny pocztą. Znajdują się w nim m.in. formularz i materiały informacyjne.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama