Zatrucie dzieci w szkole w Zabrzu: Sanepid wstrzymał...

  Zatrucie dzieci w szkole w Zabrzu: Sanepid wstrzymał wydawanie mleka

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Czy dzieci ze szkoły w Zabrzu wypiły zatrute mleko? 40 uczniów trafiło do szpitala. Agencja Rynku Rolnego wysłała kontrole do szkół i dostawców mlek
  1/5
  przejdź do galerii

  Czy dzieci ze szkoły w Zabrzu wypiły zatrute mleko? 40 uczniów trafiło do szpitala. Agencja Rynku Rolnego wysłała kontrole do szkół i dostawców mleka. ©Bartek Pudełko/Dziennik Zachodni

  Nie ma jeszcze wyników potwierdzających przyczyny zatrucia dzieci w zabrzańskiej szkole. 40 osób trafiło we wtorek do szpitala.
  Lekarze opisali objawy dzieci jako bóle brzucha. Dopóki nie będziemy mieli wyników, nie możemy potwierdzić ani wykluczyć zatrucia pokarmowego lub innych czynników - mówi Hanna Nabrdalik, zastępca państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Gliwicach. Przypomnijmy: we wtorek uczniowie zabrzańskiej szkoły zaczęli się źle czuć. Podejrzenia padły na mleko wydawane w ramach rządowego programu "Szklanka mleka", bo tego dnia dzieci nie jadły nic innego. 40 osób trafiło do szpitali, ale żadna nie wymagała hospitalizacji ani podania leków.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Zabrze: zatrucie w szkole. Kilkudziesięciu uczniów trafiło do szpitala


  Nabrdalik dodaje, że na wyniki badań poczekamy przynajmniej do poniedziałku. - Dopiero wtedy będziemy mieli pewność, że faktycznie doszło do zatrucia oraz czy spowodowane było ono mlekiem - mówi.

  Ale inspekcja sanitarna podjęła już pierwsze kroki. Małopolski sanepid zabezpieczył całą partię mleka w oświęcimskiej hurtowni. Stąd kartoniki trafiały do kilkuset szkół w woj. śląskim i małopolskim. Te próbki również zostaną zbadane.

  - Mleko z tej partii trafiło do jeszcze trzech innych szkół w naszym mieście. Wstrzymaliśmy ich wydawanie uczniom - mówi Artur Nowakowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM w Zabrzu.


  *UCZNIOWIE Z ZABRZA TRAFILI DO SZPITALA Z OBJAWAMI ZATRUCIA  CZYTAJ WIĘCEJ O HIPOTEZACH DOTYCĄCYCH ZATRUCIA DZIECI W ZABRZU:
  UCZNIOWIE Z ZABRZA TRAFILI DO SZPITALA Z OBJAWAMI ZATRUCIA
  6-zl-waloryzacja-rent-i-emerytur,id,t.html;Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA[/a][/b]
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama