Pszczyna: Wywóz niebezpiecznych chemikaliów spod sklemu...

  Pszczyna: Wywóz niebezpiecznych chemikaliów spod sklemu Media Expert dziś lub jutro? [ZDJĘCIA]

  Aleksandra Smolak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Chemikalia w centrum Pszczyny prawdopodobnie dzisiaj lub jutro mają być wywiezione
  1/17
  przejdź do galerii

  Chemikalia w centrum Pszczyny prawdopodobnie dzisiaj lub jutro mają być wywiezione ©Aleksandra Smolak

  Chemikalia w centrum Pszczyny jak były, tak są. Ale dziś może się to zmienić bo z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że prawdopodobnie dzisiaj lub jutro mają być wywiezione. Od tego zależy jednak wiele czynników, przede wszystkim atmosferycznych.
  Przypomnijmy: 21 lutego składowisko odpadów nieznanego pochodzenia, przypominającym pojemniki na lekarstwa, odkrył przy ul. Kopernika jeden z mieszkańców.

  ZOBACZ WIĘCEJ:
  Niebezpieczne chemikalia przy Media Expert w Pszczynie [ZDJĘCIA]


  Sprawdziliśmy miejsce, w którym zabezpieczone zostały groźne substancje. Od tygodnia nic się w nim nie zmieniło. Złomiarzy drewniane zabezpieczenia nie interesują, podobnie jak resztę miejskich służb, bo pracownicy sklepu Media Expert, przy którym znajdują się baraki z niebezpiecznymi substancjami, nieoficjalnie przyznają, że tego miejsca żadne ze służb nie pilnują.

  Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy wywóz niebezpiecznych substancji z powiatu. Podobna sytuacja miała miejsce w maju ubiegłego roku w Łące. Wtedy z budynku gospodarczego znajdującego się na prywatnej posesji wywieziono ponad tonę niebezpiecznych chemikaliów.

  – Do wywozu takich substancji potrzebne są odpowiednie warunki, przede wszystkim atmosferyczne. Było tak w przypadku wywozu chemikaliów z Łąki, i w tym przypadku muszą być spełnione wszystkie kryteria – wyjaśnia Hanna Kielman, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Pszczyna.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   śmieci aut

   rokosz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   No to neich to szybko ogarną bo dzisiaj w medzia expert są nocne wyprzedaże przez 2 h od 19:00. Więc chemikalia niewskazane.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo