Spalarnia w Bielsku-Białej: WIOŚ przygotowuje wniosek do...

  Spalarnia w Bielsku-Białej: WIOŚ przygotowuje wniosek do prokuratury!

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piątek, siedziba bielskiego WIOŚ. Zdesperowani bielszczanie czekają na decyzję co do dalszych losów spalarni.
  1/2
  przejdź do galerii

  Piątek, siedziba bielskiego WIOŚ. Zdesperowani bielszczanie czekają na decyzję co do dalszych losów spalarni. ©FOT. JACEK DROST

  Do prokuratury poda Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska rzeszowską spółkę Eko-Top, która w spalarni odpadów dzierżawionej od bielskiego Szpitala Wojewódzkiego spalała odpady z rażącym przekroczeniem norm dotyczących ochrony środowiska - poinformowali mieszkańcy skupieni w społeczności Bielszczanie Przeciw Spalarni. Informację potwierdziła własnie bielska Delegatura WIOŚ.
  - Przygotowujemy wniosek do prokuratury. Nie chciałabym mówić o zarzutach, bo wniosek jest w trakcie przygotowywania. Zostanie złożony w tych dniach - stwierdziła Agata Bucko-Serafin, kierownik bielskiej Delegatury WIOŚ.

  Bucko-Serafin dodała, że obecnie spalarnia przy szpitalu nie działa (została zamknięta w miniony piątek, kiedy się okazało, że normy środowiskowe są drastycznie przekroczone).

  - Nie oznacza to jednak, że nic się tam nie dzieje. Nie działa spalarka, czyli urządzenie do spalania. Ale na teren spalarni mogą podjeżdżać samochody na rzeszowskich numerach, bo do magazynu będą przywożone odpady ze Szpitala Wojewódzkiego. Spółka Eko-Top jest zobowiązana do przewożenia tych odpadów. One będą pakowane w magazynie i wywożone do spalania do Dąbrowy Górniczej. Będzie tam się coś działo, ale odpady nie będą spalane - wyjaśnia Bucko-Serafin.

  Przypomnijmy, że w lutym zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spalarnię odpadów medycznych przy Szpitalu Wojewódzkim pod Szyndzielnią skierował do Prokuratury Rejonowej prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult. "Usytuowany przy Alei Armii Krajowej 101 Zakład Utylizacji Odpadów (teren Szpitala Wojewódzkiego) prowadzi Firma Usługowo-Handlowa EKO-TOP Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Działalność tego zakładu powoduje uciążliwości, które powodują protesty okolicznych mieszkańców z dzielnicy Olszówka w Bielsku-Białej (...)" - napisał prezydent Krywult w zawiadomieniu do prokuratury. Dodał, że stosowne postępowanie w sprawie spalarni prowadzi marszałek województwa śląskiego. Przeprowadzona przez niego kontrola wykazała szereg nieprawidłowości.


  *Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
  *Szok! Wzięła 500 zł chwilówki, teraz musi spłacić aż 181 tysięcy!
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Amerykańskie wojsko jedzie w Beskidy i straszy Rosjan [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ludzie ludziom

   Tragedia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   http://katowice.tvp.pl/19428646/27032015-godz-2200

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pani Agatka jak lilija biala

   kurek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ooo, a pani Agatka to biala lilija. Kpina, a kto pozwolil dzialac spalarni bez filtra, kto zapomnial ze przekroczenia byly juz w 2008roku, kto nam wmawial ze wdychamy pare wodne od ktorej robilo...rozwiń całość

   Ooo, a pani Agatka to biala lilija. Kpina, a kto pozwolil dzialac spalarni bez filtra, kto zapomnial ze przekroczenia byly juz w 2008roku, kto nam wmawial ze wdychamy pare wodne od ktorej robilo sie niedobrze. No coz pecunia non olet. Wios nie ma norm smrodu, wiec wziela co trzeba by bez skrupulow ludzi zbywaczwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama