Hazard. Starsze panie grają na automatach [CZYTAJ ŚLĄSK...

  Hazard. Starsze panie grają na automatach [CZYTAJ ŚLĄSK PLUS]

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szacuje się, że w Polsce 50 tys. osób jest uzależnionych od hazardu
  1/2
  przejdź do galerii

  Szacuje się, że w Polsce 50 tys. osób jest uzależnionych od hazardu ©Paweł Relikowski

  Zdanych Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych wynika, że ponad 50 tys. Polaków jest uzależnionych od gier hazardowych, zaś grupa, w której ryzyko uzależnienia jest duże, liczy niemal 200 tysięcy.
  To z pewnością zaniżone liczby. Szarą strefę anonimowych hazardzistów coraz liczniej wypełniają seniorzy, osoby po siedemdziesiątce, którzy niepostrzeżenie dla bliskich nagle wpadają w sidła hazardu.

  To przede wszystkim "królowe" zdrapek oraz gier liczbowych, na które tracą całe emerytury czy renty. Chcą się odegrać za chude lata PRL-u, a także... pomóc np. wnukom. Automaty zapewniają im chwilę drogiej przyjemności. Gdy tracą wszystko, ze wstydu i bezradności popełniają samobójstwo.

  Zjawisko wciąż czeka na wnikliwą analizę. W Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowcu powstała grupa anonimowych hazardzistów, którzy w tym ośrodku poddają się wielomiesięcznej terapii.
  To trudna, pełna wybojów droga. Na szukanie pomocy hazardziści decydują się zwykle, gdy długi nie pozwalają im normalnie funkcjonować. - To wielki egzamin dla ich rodzin, którymi potrafią bezbłędnie manipulować. Zwykle muszą znaleźć się na dnie, by rozpocząć leczenie - wyjaśnia Damian Zdrada z sosnowieckiego Centrum. - W Polsce dziś łatwiej jest przyznać się do alkoholizmu niż do hazardu.

  Spotkania anonimowych hazardzistów (w ramach grup samopomocy) odbywają się w wielu miastach województwa: w Katowicach, Tychach, Częstochowie. Niebawem wspólnota AH będzie obchodzić 20-lecie, bo pierwsza grupa terapeutyczna powstała w Warszawie w 1995 r. Najwięcej wśród hazardzistów jest mężczyzn, ale coraz lepiej poznajemy kobiecą twarz hazardu. Zdrapka bywa jedyną nadzieją dla samotnych matek, które ledwo wiążą koniec z końcem.


  *Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
  *Szok! Wzięła 500 zł chwilówki, teraz musi spłacić aż 181 tysięcy!
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Amerykańskie wojsko jedzie w Beskidy i straszy Rosjan [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SKOKI

   Ważne (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   http://niezalezna.pl/65555-konstytucjonalista-dr-piotrowski-rozjechal-propagande-po-ws-skok-zobacz-reakcje-redaktora-tvp

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama