Niegowa: Aptekarka oskarżona o wyłudzenie pieniędzy z NFZ...

  Niegowa: Aptekarka oskarżona o wyłudzenie pieniędzy z NFZ sprzedawała po pijanemu

  Zdjęcie autora materiału

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Aptekarka sprzedająca w Niegowie miała ponad 3 promile alkoholu. Została już skazana nieprawomocnym wyrokiem za wyłudzenie pieniędzy z NFZ.
  1/2
  przejdź do galerii

  Aptekarka sprzedająca w Niegowie miała ponad 3 promile alkoholu. Została już skazana nieprawomocnym wyrokiem za wyłudzenie pieniędzy z NFZ. ©arc

  Dwa dni temu w jednej z aptek w Niegowie złapano pijaną aptekarkę, która sprzedawała pod wpływem alkoholu. Udało nam się ustalić, że wspomnianą aptekę prowadzi małżeństwo K., które zostało oskarżone w 2011 roku o wyłudzenie z NFZ ponad pól miliona złotych.
  W styczniu 2011 roku do myszkowskiego Sądu Rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko małżeństwu K., któremu prokuratura zarzucała wyłudzenie od NFZ ponad miliona złotych. Małżeństwo prowadziło wówczas trzy apteki: w Myszkowie, Włodowicach i Niegowie, a kontrola przeprowadzona przez NFZ zakwestionowała ponad 5 tysięcy recept zrealizowanych od stycznia 2004 roku do końca marca 2008 roku.

  Fałszerstwo polegało na wykazywaniu sprzedaży większej ilości leków refundowanych niż było w aptekach.
  Według wstępnych ustaleń śledztwa najwięcej, bo ponad 554 tys. zł wyłudzono w aptece myszkowskiej. Oskarżeni nie przyznawali się do winy i odmówili składania zeznań. Groziło im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W lipcu zeszłego roku zapadł wyrok przed Sądem Okręgowym w Częstochowie.

  - Małżeństwo zostało skazane na dwa lata więzienia w zawieszeniu na okres próby pięciu lat za oszustwo – mówi Bogusław Zając, rzecznik prasowy częstochowskiego Sądu Okręgowego. - Ponadto orzeczono również grzywnę pani K. w wysokości 10 tys. zł, a jej małżonkowi 7,5 tys. zł. Sąd zarządził również odszkodowanie na rzecz NFZ-u, równy kwocie wyrządzonej szkody, czyli 515 tys. 462 zł. Dodatkowo oskarżona musi również zapłacić 142 tys. 943 zł. Wyrok nie jest prawomocny i obrońcy złożyli apelację do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

  Sąd nie orzekł wobec nich zakazu prowadzenia działalności gospodarczej, więc małżeństwo nadal prowadzi farmaceutyczny biznes. Pozostała im jednak tylko jedna apteka w Niegowej, bo pozostałe - w Myszkowie i Włodowicach zostały im zabrane przez komornika. Placówka z Włodowic będzie niedługo poddana licytacji.

  Małżeństwo popadło w ostatnich latach w ogromne długi i w środę w niegowskiej aptece pojawił się windykator.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama