Żory: otwarcie nowej przychodni w szpitalu [ZDJĘCIA]

  Żory: otwarcie nowej przychodni w szpitalu [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Żory: otwarcie nowej przychodni w szpitalu [ZDJĘCIA]
  1/64
  przejdź do galerii
  Nowa przychodnia w Żorach już otwarta. Powstała w miejskim szpitalu przy ul. Dąbrowskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Izby Przyjęć i sklepu medycznego. Nowa przychodnia oferuje pełny zakres usług podstawowej opieki zdrowotnej, zapewniamy opiekę pediatryczną i internistyczną. Działa tu także Poradnia Ginekologiczna. Przychodnia została oficjalnie otwarta w piątek, 27 marca o godz. 10. Poświęcił ją ks. Eugeniusz Góra, proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żorach.

  Nowa przychodnia w Żorach już otwarta w naszym szpitalu [ZDJĘCIA]  Przychodnia w żorskim szpitalu już gotowa. Jej oficjalne otwarcie miało miejsce 27 marca. Tymczasem pacjentów zacznie już przyjmować od poniedziałku, 30 marca. Wtedy też wszyscy zainteresowani mieszkańcy będą mogli poznać personel, budynek i złożyć deklarację, by zostać pacjentem.

  - Nasi pacjenci będą mogli w czasie jednej wizyty wykonać u nas w jednym budynku wszystkie badania diagnostyczne zlecone przez lekarza poz, tj.
  badania analityczne, mikrobiologiczne, usg, usg dopller, rtg, endoskopię i kolonoskopię. Jeżeli stan zdrowia będzie tego wymagał, to zostanie natychmiast przyjęty do szpitala - przychodnia zlokalizowana jest przy izbie przyjęć. Odpada kwestia organizacji transportu i oczekiwania na jego realizację, co w sytuacji zagrożenia życia jest bezcenne - mówi Katarzyna Siemieniec, prezes Miejskich Zakładów Opieki Zdrowotnej Spółka z o.o. w Żorach, w ramach których funkcjonuje szpital.

  Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco

  Koszt przebudowy pomieszczeń w nowej przychodni zdrowia wyniósł ok. 570 tys. zł (to pożyczka ARP), z kolei na samo wyposażenie przeznaczono kwotę ok. 50 tys. zł.

  Więcej na temat nowej przychodni zdrowia w Żorach w Tygodniku Żory Nasze Miasto, piątkowym dodatku do "Dziennika Zachodniego" - 3 kwietnia!

  ZOBACZ TEŻ: Remont porodówki w Żorach, ale nie tylko... [INFO i ZDJĘCIA]

  Przychodnia w żorskim szpitalu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-18. Będą udzielane tu świadczenia w następujących zakresach: lekarza poz, położnej poz i pielęgniarki poz.

  W nowej przychodni będą pracować: lekarze: Barbara Smyczek-Gembalczyk, Anna Stefańska, Witold Nowak, Dawid Nowak; pielęgniarki: Gabriela Chodzidło i Iwona Kuczera oraz położna Bożena Saltarska.


  *Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
  *Szok! Wzięła 500 zł chwilówki, teraz musi spłacić aż 181 tysięcy!
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Amerykańskie wojsko jedzie w Beskidy i straszy Rosjan [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama