Festiwal Beethovena w Zabrzu: Koreańczycy dali wyjątkowy...

  Festiwal Beethovena w Zabrzu: Koreańczycy dali wyjątkowy koncert [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Korean Chamber Orchestra na 19. Wielkanocnnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena
  1/10
  przejdź do galerii

  Korean Chamber Orchestra na 19. Wielkanocnnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena ©Arkadiusz Gola

  Wyjątkowy koncert w Zabrzu. Na scenie Domu Muzyki i Tańca Korean Chamber Orchestra w ramach 19. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena
  Stowarzyszenie Ludwiga van Beethovena od 1997 roku organizuje Wielkanocne Festiwale Ludwiga van Beethovena. Każda edycja przedstawia dzieła Beethovena z różnych perspektyw, pozwala dostrzec, skąd artysta czerpał inspiracje, a także jaki wpływ wywarła jego muzyka na twórców innych epok i jakie miejsce zajmuje we współczesnym świecie.  Tegoroczny festiwal potrwa do 3 kwietnia. Odbywa po raz 19., a jednym z gości jest światowej sławy Korean Chamber Orchestra. Festiwal odbywa się w Warszawie, ale dzięki staraniom prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik oraz przychylności Elżbiety Pendereckiej – dyrektor Festiwalu, w Zabrzu zabrzmiał jeden z koncertów w ramach tego Festiwalu. To koncert, z okazji 50-lecia Korean Chamber Orchestra.Poza Polską orkiestra wystąpi z koncertami m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach , Wielkiej Brytanii, Niemczech i właśnie w Polsce.


  Orkiestra została założona w 1965 roku w Seulu przez wiolonczelistę Bong-Cho Jeona. Od 1979 roku, kiedy nowym dyrektorem został Min Kim, zespół zyskał międzynarodową sławę, odbywając doskonale przyjmowane przez publiczność i krytykę tournée po całym świecie. Zespół dał ponad 450 koncertów w Korei, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji, Włoszech, Chorwacji, Polsce, Danii, Japonii, Hong Kongu, Tajlandii, Malezji, Chinach i Singapurze. W 1998 roku Korean Chamber Orchestra zadebiutowała w Chinach, a w 1999 roku wystąpiła po raz pierwszy w Salzburgu. W tym samym roku zespół brał udział w Koncercie dla Pokoju UNESCO w Paryżu, gdzie został oficjalnie mianowany UNESCO Chamber Orchestra for Peace.


  Podczas zabrzańskiego koncertu jako solistka wystąpiła skrzypaczka Ju- Young Baek, ciesząca się uznaniem Krzysztofa Pendereckiego, który zaliczył ją do grona najwybitniejszych koreańskich skrzypków. Koncertowała m.in. w: Carnegie Hall, Lincoln Center w Nowym Jorku, Filadelfii Kimmel Center, Kennedy Center w Waszyngtonie, Suntory Hall w Tokio. Artystka jest laureatką wielu nagród, m.in. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Elżbiety Belgijskiej w kategorii skrzypiec, brązową medalistką Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Indianapolis, laureatką nagrody na Międzynarodowym Konkursie Paganiniego. Ju- Young Baek w 2005 roku została mianowana najmłodszym profesorem skrzypiec na Uniwersytecie Narodowym w Seulu.


  W programie zabrzańskiego koncertu znalazły się dzieła Schuberta, Ivesa, Hartmanna, a przede wszystkim - Kwartet smyczkowy op. 59 „Rasumovsky” Beethovena


  *Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
  *Szok! Wzięła 500 zł chwilówki, teraz musi spłacić aż 181 tysięcy!
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Amerykańskie wojsko jedzie w Beskidy i straszy Rosjan [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama