Prokurator i oskarżyciel posiłkowy odwołali się od wyroku...

  Prokurator i oskarżyciel posiłkowy odwołali się od wyroku boromeuszek

  MAO

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prokurator i oskarżyciel posiłkowy odwołali się od wyroku boromeuszek

  ©arc

  W Sądzie Okręgowym w Gliwicach odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie skazanych nieprawomocnym wyrokiem sióstr boromeuszek z Zabrza. Sąd odroczył jednak sprawę. Apelację złożyła prokuratura i oskarżyciel posiłkowy, czyli jeden z wychowanków prowadzonego przez zakonnice ośrodka.
  Prokurator i oskarżyciel posiłkowy odwołali się od wyroku boromeuszek

  ©arc

  Jak wyjaśnia sędzia Tomasz Pawlik, rzecznik Sądu Okręgowego w Gliwicach, rozprawa została odroczona, ponieważ sąd miał wątpliwość, czy strony zostały na czas poinformowane o terminie rozprawy. Kolejnego terminu rozprawy gliwicki sąd jeszcze nie wyznaczył.

  Boromeuszki z Zabrza skazane za przemoc i przymykanie oczu


  Przypomnijmy, że 16 września 2010 roku Sąd Rejonowy w Zabrzu uznał Agnieszkę FAgnieszkę F., dawną dyrektorkę placówki opiekuńczo-wychowawczej w Zabrzu i Bogumiłę Ł., która pracowała tam jako opiekunka, winnymi dramatu, jaki rozgrywał się za murami placówki.

  Według zabrzańskiej Temidy zakonnice biły i znieważały swoich wychowanków. Przyzwalały na przemoc fizyczną, psychiczną i seksualną między nimi. Naruszały nietykalność cielesną dzieci. Agnieszka F. zaniedbując swoje obowiązki doprowadziła nawet do tego, że jeden z chłopców został zgwałcony przez kolegów. Dramat w zabrzańskim ośrodku wychowawczym trwał od stycznia 2005 r. do stycznia 2006 r.

  Zabrzański sąd nieprawomocnym wyrokiem skazał Agnieszkę F. na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat, 800 zł grzywny oraz dożywotni zakaz wykonywania zawodów związanych z pracą z dziećmi, a Bogumiłę Ł. na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Przez osiem lat nie może pracować z dziećmi.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dajcie mi je

   Hern (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 19

   To suki katolickie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama