Katedra w Sosnowcu ma nową wieżyczkę [NOWE WIDEO, ZDJĘCIA]...

  Katedra w Sosnowcu ma nową wieżyczkę [NOWE WIDEO, ZDJĘCIA] Zobacz montaż

  Anna Zielonka, fot. Anna Zielonka, Lucyna Nenow, Grzegorz Hałczyński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katedra w Sosnowcu będzie miała nową wieżyczkę. Montaż już się rozpoczął. Prawdopodobnie na poprzedniej, drewnianej, wieżyczce pojawiły się płomienie.
  1/56
  przejdź do galerii

  Katedra w Sosnowcu będzie miała nową wieżyczkę. Montaż już się rozpoczął. Prawdopodobnie na poprzedniej, drewnianej, wieżyczce pojawiły się płomienie. Nowa jest metalowa ©Anna Zielonka, Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni

  Odbudowa dachu katedry w Sosnowcu dobiega końca. Na instalację czeka wieżyczka, która będzie umieszczona dzisiaj nad prezbiterium. Montaż wieżyczki katedry w Sosnowcu rozpoczęty. ZOBACZ ZDJĘCIA
  Katedra w Sosnowcu dzisiaj będzie miałą nową wieżyczkę

  Dziś dla katedry pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu wielki dzień. Na dachu kościoła w sercu Zagłębia Dąbrowskiego pojawi się bowiem wyczekiwana zupełnie nowa wieżyczka, która jest niejako zwieńczeniem odbudowy spalonego w październiku dachu świątyni.

  Pożar sosnowieckiej katedry miał miejsce w nocy z 28 na 29 października. Gaszenie ognia trwało przez kilka godzin. Na szczęście kościół nie spłonął doszczętnie, ale ogień zajął cały jego dach. Pożar i akcja gaśnicza doprowadziły też do zniszczenia zabytkowych polichromii. Straty zostały oszacowane na kilka milionów złotych. Podczas pożaru z zadaszenia odpadła właśnie drewniana wieża. Niewykluczone, że to na niej pojawiły się pierwsze płomienie.

  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trochę Ostroznosci przy Remontach nie Zaszkodzi.

   strażak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Coś tych Pożarów za dużo Albo Pracownicy nie są Przeszkoleni którzy wykonują te Prace Remontowe Chyba Firmy są Ubezpieczone jak Spowodowali to Niech Placą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy...

   moHer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   czy bozia już wie o nowej wieżyczce w sosnowcu? czy jej się podoba?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tylko siedem ton???dlaczego nie 70?

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   pozatym to powinna byc ze złota wykladana brylantami zeby jezusek sie cieszył

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ooo buzie widze w tym teczu.....popaprancy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WIARA NASZYCH OJCÓW

   Racibor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Nie ma wyraźnej ofensywy przeciw rodzimowiercom, ponieważ Kościół nie dostrzega w nas realnego zagrożenia. Głownie ze względu na to, że stanowimy zdecydowanie mniejszościowy związek wyznaniowy, do...rozwiń całość

   Nie ma wyraźnej ofensywy przeciw rodzimowiercom, ponieważ Kościół nie dostrzega w nas realnego zagrożenia. Głownie ze względu na to, że stanowimy zdecydowanie mniejszościowy związek wyznaniowy, do tego niereprezentujący misyjnego systemu wyznaniowego. Innymi słowy nie stajemy przeciwko niemu do walki o tzw. rząd dusz. Księża we własnym mniemaniu mają bardziej widocznych konkurentów i przeciwników, którymi mogą straszyć swoich wiernych. Bardziej obawiają się gender, feministek czy choćby świadków Jehowy. Dla Kościoła katolickiego wygodniej jest udawać, że nie istniejemy, niż nas zwalczać, a tym samym przyznać się do naszej nieprzerwanej, ciągłej, społecznej obecności. Rodzimowierstwo jako system politeistyczny, silnie nacechowany panteizmem, nie jest też dla Kościoła stroną, z którą można nawiązać dialog ekumeniczny. Katolicka polityka wygląda następująco: prowadzimy dialog z innowiercami, będącymi reprezentantami wyłącznie systemów monoteistycznych. Wyznawcy wielobóstwa nie są dla chrześcijańskich teologów partnerami do rozmów, bo ekumenizm takiego dialogu nie przewiduje. Skoro sami sprowadzili wpierw naszych etnicznych bogów do roli diabłów i demonów, to jak mogliby teraz prowadzić z nami jakiekolwiek rozmowy? W ich opinii jesteśmy wyznawcami szatana, a nie reprezentantami własnej, Słowiańskiej kultury, posiadającymi własny, etniczny sposób zbliżenia się do absolutu i Boga Najwyższego.

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama