Częstochowa: Charytatywny turniej dla Pawełka Kołodziejczyka...

  Częstochowa: Charytatywny turniej dla Pawełka Kołodziejczyka [ZDJĘCIA]

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Częstochowa: Charytatywny turniej dla Pawełka Kołodziejczyka
  1/64
  przejdź do galerii

  Częstochowa: Charytatywny turniej dla Pawełka Kołodziejczyka ©Bartłomiej Romanek/Dziennik Zachodni

  Na stadionie Rakowa Częstochowa odbył się w niedzielę charytatywny turniej piłkarzy rocznika 2003. Dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację 8-letniego Pawełka Kołodziejczyka.
  8-letni Pawełek Kołodziejczyk to bardzo pogodny, grzeczny i niezwykle energiczny chłopiec. W wieku zaledwie czterech lat ( !) jako jeden z najmłodszych zawodników rozpoczął treningi w Rakowie Częstochowa. Na zajęciach wyróżniał się niezwykłą wolą walki, charyzmą i dążeniem do wyznaczonego sobie celu. Swoją przyszłość planuje związać z piłką nożną. Chce iść śladami swojego taty - Artura, który w przeszłości także był zawodnikiem częstochowskiego Rakowa.

  Marzy o występach w pierwszym zespole Rakowa, a w przyszłości może nawet grze z „orzełkiem na piersi”. Niestety Jego ambitne plany i spokojne dzieciństwo zostało niespodziewanie przerwane. Pawełek w 2014 roku zachorował na wirusowe zapalenie opon mózgowych oraz zapalenie rdzenia kręgowego czego konsekwencją było m. in. porażenie i paraliż całej prawej strony ciała. Od tego czasu ten roześmiany chłopiec boisko zamienił na sale szpitalne, szereg badań, terapii, a także trudną i bolesną rehabilitację. Leczenie to wymaga jednak sporego nakładu finansowego.

  - Tata Pawełka był związany z grupami młodzieżowymi Rakowa, teraz jest kibicem naszego klubu. Kiedy tylko się dowiedziałem, że Paweł potrzebuje środków na rehabilitację, postanowiłem mu pomóc tak, jak pomagaliśmy Filipkowi Sulińskiemu - mówi Paweł Tyszkowski ze Stowarzyszenia Wieczny Raków, główny organizator imprezy.

  Niedzielny turniej był pierwszym, ale nie ostatnim, który zostanie rozegrany dla Pawełka. - Lekarze mówią, że czekają go dwa lata ciężkiej rehabilitacji, a NFZ nie oferuje wielu godzin zajęć, więc potrzebne są pieniądze na dodatkowe zajęcia. W tej chwili trudno jeszcze powiedzieć, jak wiele pieniędzy będzie potrzebnych. Teraz jesteśmy w trudniejszej sytuacji, bo zaczęły się rozgrywki i nie ma wolnych terminów na turnieje, ale latem zorganizujemy kolejne na rzecz Pawełka - mówi Tyszkowski.

  Do zorganizowania tej akcji zachęciła go sukces zbiórki dla Filipka Sulińskiego, walczącego z nowotworem. Podczas turniejów organizowanych w całym regionie udało się zebrać ok. 60 tysięcy złotych!

  8-Letnim Pawełkiem Kołodziejczykiem opiekuje się: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" 77-400 Złotów,
  ul. Stawnica 33A, 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem (tytułem): 776/k, Kołodziejczyk Paweł - darowizna

  W turnieju brały udział następujące drużyny: RKS Raków Częstochowa, Piast Gliwice, Widzew Łódź, GKS Ksawerów, Orbita Bukowno, APN Piotrków Trybunalski, Akademia Sportu Progres Kraków, RKS Raków II Częstochowa, SMS Łódź, Podbeskidzie Bielsko - Biała. GKS Katowice oraz GKS Bełchatów.


  *Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
  *Szok! Wzięła 500 zł chwilówki, teraz musi spłacić aż 181 tysięcy!
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP[a]
  *[a]http://www.slaskplus.pl/

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama