Będzie gorzej na drogach w Rybniku. Lato pod znakiem...

  Będzie gorzej na drogach w Rybniku. Lato pod znakiem remontów

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mirosław Zawadzki (na zdj. z córką Sylwią) jeśli tylko nie musi, nie jeździ ul. Wodzisławską

  Mirosław Zawadzki (na zdj. z córką Sylwią) jeśli tylko nie musi, nie jeździ ul. Wodzisławską ©Barbara Kubica

  Czeka nas lato pełne remontów i wielkich korków. Roboty mają być aż na czterech głównych ulicach.
  Mirosław Zawadzki (na zdj. z córką Sylwią) jeśli tylko nie musi, nie jeździ ul. Wodzisławską

  Mirosław Zawadzki (na zdj. z córką Sylwią) jeśli tylko nie musi, nie jeździ ul. Wodzisławską ©Barbara Kubica

  Każdego dnia jadąc do pracy do centrum Rybnika stoisz w korku? Wściekasz się, że przejazd fragmentem ulicy Wodzisławskiej zajmuje ci więcej czasu niż cała droga z domu do firmy? Jeśli tak, to ostrzegamy, że musisz uzbroić się w cierpliwość, bo wkrótce będzie jeszcze gorzej. Odwlekana od dawna decyzja o rozpoczęciu przebudowy ulicy Wodzisławskiej w końcu zapadła.

  - Jeśli nie muszę, to w ogóle nie wjeżdżam na ulicę Wodzisławską.
  Zamiast stać w korkach i jechać po dziurawym asfalcie, wybieram drogi dłuższe, ale za to będące w lepszym stanie. Wolę nadłożyć drogi niż się denerwować - mówi Mirosław Zawadzki, mieszkaniec Radlina.

  Rybnicki Urząd Miasta właśnie ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Wodzisławskiej. - Oferty będą do nas spływały do końca miesiąca. Roboty ruszyłyby na przełomie maja i czerwca - mówi Janusz Koper, pełnomocnik prezydenta ds. dróg i gospodarki komunalnej.

  Remont trasy łączącej Rybnik i sąsiedni Wodzisław Śląski niejednego kierowcę przyprawi o ból głowy. Za dwa, trzy miesiące trasa zostanie rozkopana na odcinku około 2 kilometrów. W niektórych miejscach ulica zostanie poszerzona do trzech pasów. - Trudno w tym przypadku mówić tylko o remoncie, bo ta ulica będzie w zasadzie budowana od podstaw. Początkowo planowaliśmy na odcinku od ronda Północnoirlandzkiego do granicy miasta z Radlinem wymienić nawierzchnię, poszerzyć jezdnię i przebudować chodniki. Stwierdziliśmy jednak, że droga zdecydowanie dłużej wytrzyma, jeśli wymienimy także jej podbudowę - mówi Janusz Koper.

  Prace, które będą się obywały przy, co prawda utrudnionym, ale jednak, ruchu samochodów, potrwają około 2 lat. A to niestety dopiero początek problemów rybnickich kierowców w najbliższym czasie. Lada dzień robotnicy w odblaskowych kamizelkach pojawią się także na ulicy Żorskiej oraz na trasie Rybnik-Gliwice, gdzie przebudowywany będzie most.

  Te roboty planowane były od dawna. Nam udało się jednak dowiedzieć, że urzędnicy szykują kolejne niespodzianki dla zmotoryzowanych. Przymierzają się także do modernizacji kolejnego fragmentu ulicy Raciborskiej. Jeśli na ten remont miasto dostanie kasę, będzie to oznaczało, że w ciągu najbliższych miesięcy rozkopane będą cztery z sześciu najważniejszych tras wjazdowych i wyjazdowych z Rybnika!

  Omiń korki

  Jadący z Wodzisławia do Rybnika będą mogli na wysokości skrzyżowania w dzielnicy Popielów skręcić w prawo w ulicę Konarskiego. Dalej należy się kierować ulicą Okulickiego aż do ulicy Śląskiej. Stamtąd wystarczy dojechać do dzielnicy Chwałowice i ulicą Chwałowicką do centrum.

  Jadący z Rybnika do Wodzisławia powinni wybrać w czasie remontu trasę przez dzielnicę Niedobczyce. Skręcić z Wodzisławskiej należy w ulicę Plebiscytową, potem dalej Niedobczycką, aż do Górnośląskiej w Biertułtowach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama