Rusza konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa...

  Rusza konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rusza konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©arc

  Rusza 16 edycja konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w regionie
  Celem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności. Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice.


  Podobnie jak w roku ubiegłym nagrody i wyróżnienia przyznane zostaną w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej, zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 60 tys. zł.

  Do udziału w konkursie można zgłaszać realizacje z terenu województwa śląskiego, które zostały zakończone w ubiegłym roku kalendarzowym. Jury spośród realizacji spełniających warunki formalne najpierw nominuje najlepsze do otrzymania odpowiednich nagród, a następnie spośród nominowanych realizacji wybierze laureatów, których zarekomenduje Zarządowi Województwa Śląskiego do przyznania Nagród i Wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego. Oceny dokonają także internauci w trakcie specjalnego plebiscytu publiczności organizowanego na stronie województwa.

  Nominowane realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiej edycji konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich, a realizacji, która otrzyma największą liczbę głosów w plebiscycie internetowym, zostanie przyznana specjalna nagroda internautów.

  Termin zgłoszeń upływa 29 maja br. Laureatów konkursu poznamy w październiku. Głosowanie internautów trwać będzie przez cały sierpień.

  W zeszłorocznej edycji o nagrody walczyło 45 zgłoszeń z 34 gmin.


  *Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
  *Szok! Wzięła 500 zł chwilówki, teraz musi spłacić aż 181 tysięcy!
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP[a]
  *[a]http://www.slaskplus.pl/

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przestrzen

   zakopcol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A kiedy bedzie konkurs na najbardziej zakopcona przestrzen Slaska?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak wszy scy bydom na osłach jezdzić

   777 TAM AFYmajom BANANY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   i POwozami drabiniastymi i tajk jak witja na KOtje jedijie budut szlonsk polacki jak luft KOZAcki.cielmicko tyssKO MOngolsky SSandupmański. POpiessL.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama