W Piekarach premie za świetną pracę, czy może przedwyborcze?

  W Piekarach premie za świetną pracę, czy może przedwyborcze?

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Piekarach premie za świetną pracę, czy może przedwyborcze?

  ©UM Piekary

  W 2014 roku, przed wyborami ponad 30 pracowników filii domu kultury oraz Radia Piekary dostało ponad 600 tys. zł premii i nagród.
  W Piekarach premie za świetną pracę, czy może przedwyborcze?

  ©UM Piekary

  Wyszło mniej więcej 18 tys. zł na głowę. To połowa dotacji jaką filia Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze oraz Radio Piekary otrzymały od Urzędu Miejskiego w Piekarach Śląskich. Zdziwiona taką niezwyczajną hojnością w przedwyborczym roku prezydent Sława Umińska-Duraj zarządziła natychmiast kontrolę w jednostce.

  - Kontrola zakończyła się w piątek i wykazała nieprawidłowości w zarządzaniu jednostką. Nie będziemy ujawniać szczegółów do czasu sporządzenia protokołu pokontrolnego - podkreśla Katarzyna Nylec, rzecznik prezydent.

  W sumie, jak poinformował nas Urząd Miejski w Piekarach Śląskich pracownicy filii domu kultury dostali w ubiegłym roku 632,5 tys. zł nagród i premii. Po kilkanaście tysięcy dostawali także pracownicy wykonujący proste prace fizyczne.

  Urząd zapytany o to, czy podejrzewa np. nielegalne finansowanie wyborów samorządowych odpowiedział ustami rzeczniczki: - Trudno nam powiedzieć - mówi Katarzyna Nylec.

  Urząd nie powiadomił jeszcze policji i prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. - Wszystko zależy od wyników kontrolii. Nie jesteśmy w stanie już teraz przewidzieć wszystkich konsekwencji tej sytuacji - podkreśla rzeczniczka prezydenta.
  Nie można było przecież wykluczyć, że pracownicy filii domu kultury i popularnej rozgłośni radiowej zostali nagrodzeni, bo po prostu na to zapracowali. Ta sprawa na pewno będzie miała swój ciąg dalszy. Sytuacja jest bowiem co najmniej dwuznaczna.
  Tymczasem w sobotę "Dziennik Zachodni" opisywał sytuację z Rybnika, gdzie obecnie Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, czy kampania wyborcza byłego prezydenta Adama Fudalego nie była finansowana z miejskiej kasy. Kampanię przygotowywała bowiem firma powiązana osobowo z Grupą PRC z Czeladzi, która miała monopol na miejskie zlecenia. Za dwie strategie zainkasowała ponad 168 tys. zł. Jej prezes Sebastian Chachołek stanowczo temu zaprzecza i protesuje przeciwko mieszaniu jego firm do politycznych gierek.

  Kontrola wewnętrzna w urzędzie wykazała błędy urzędnicze, tj. uchybienia w zlecaniu zamówień, z powodu których zamiast ogłosić przetarg na usługi dawano zlecenia w trybie bezprzetargowym.

  CBA oraz prokuratorzy szukają odpowiedzi na pytanie, czy w Rybniku doszło do korupcji. Czy zajmą się też urzędem w Piekarach Śląskich?


  *Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
  *Szok! Wzięła 500 zł chwilówki, teraz musi spłacić aż 181 tysięcy!
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Amerykańskie wojsko jedzie w Beskidy i straszy Rosjan [ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KATASTROFA !!!

   LENA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Kurcze, skończyłam wszystko, co się tylko dało ............ ale TAKIEJ PREMII NIGDY NIE DOSTAŁAM ☺ Chyba powinnam zostać palaczem albo Panią sprzątaczką ☺☺☺

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Straszne

   Józef Marusa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   To straszne! Jak pracownik fizyczny może dostać tyle premii? jak to możliwe? Kto do tego dopuszcza? Przecież powinien pracować za darmo 12 godzin na dobę. Wtedy będzie dobrze? Pewnie niektórzy z...rozwiń całość

   To straszne! Jak pracownik fizyczny może dostać tyle premii? jak to możliwe? Kto do tego dopuszcza? Przecież powinien pracować za darmo 12 godzin na dobę. Wtedy będzie dobrze? Pewnie niektórzy z nich głosowali przeciwko prezydentowi Korfantemu? Nie podobało się? Żle było? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tytuł Podwyżka cen opłat za wodę w Piekarach Śląskich

   Miki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dlaczego nie piszecie o podwyżce opłat za wodę w Piekarach Śląskich, skoro GPW obniżyło cenę za m3 wody. Czy jesteście tubą propagandową nowych władz, które rozpoczęły działalność od podwyżki...rozwiń całość

   Dlaczego nie piszecie o podwyżce opłat za wodę w Piekarach Śląskich, skoro GPW obniżyło cenę za m3 wody. Czy jesteście tubą propagandową nowych władz, które rozpoczęły działalność od podwyżki wynagrodzenia Pani Prezydent, podwyższenia diet radnym i ostatnio 25% podwyżka opłaty stałej za wodę i 3 groszowe podwyżki za 1 m3 wody. Pryncypialna Pani redaktor Nylec zaniemogła czy co? Chyba że za zasługi zostanie rzecznikiem w UM w Piekarach Śl.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama