Ekstraklasa: Licencyjne Monopoly, pieniądze i stadiony

  Ekstraklasa: Licencyjne Monopoly, pieniądze i stadiony

  L. Jaźwiecki, T. Kuczyński, R. Musioł, J. Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziś mija termin składania wniosków o prawo gry w kolejnym sezonie ekstraklasy. W czterech naszych klubach panuje optymizm.
  Ekstraklasa: Licencyjne Monopoly, pieniądze i stadiony

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Najważniejsze są terminy. Licencyjny wniosek musi zostać zgłoszony do 31 marca. Do 4 kwietnia, po ewentualnych uzupełnieniach, dokumenty trafiają do ekspertów z poszczególnych zagadnień. Ich sprawozdanie musi powstać do 19 kwietnia, a do 24 - znów po ewentualnych uzupełnieniach przez kluby - trafi do przewodniczącego Komisji Licencyjnej. Ostateczny termin jej obrad to 15 maja, a Komisji Odwoławczej 31 maja.

  Ruch z nadzorem?


  Jeśli chodzi o licencję, to wszy-stko idzie zgodnie z planem. Zobowiązania licencyjne są spłacone i w tym roku nie musieliśmy zawierać żadnych ugód - powiedział Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu.

  W Chorzowie ze zdziwieniem reagują na pytanie o to, czy dostaną licencję w pierwszej instancji.

  - Tylko raz, zaraz po awansie do ekstraklasy, dostaliśmy licencję w drugim podejściu. W pozostałych przypadkach dostawaliśmy zgodę na grę w gronie najlepszych od razu. Inna sprawa, że raczej nie będzie ona bezwarunkowa. Tym razem też pewnie dostaniemy nadzór finansowy nad klubem, ale to akurat mnie nie martwi, bo generalnie taka kontrola ze strony PZPN tylko wychodzi nam na zdrowie, gdyż cały czas ograniczamy koszty utrzymania drużyny - stwierdził szef Niebieskich.
  Ruch tym razem nie zgłosi do Komisji Licencyjnej żadnego stadionu rezerwowego uważając, że obiekt na Cichej spełni jeszcze wymogi ekstraklasy.

  Górnik bez balastu


  Jeszcze kilka tygodni temu zabrzanie wydawali się murowanym kandydatem do... odrzucenia przez Komisję Licencyjną. Wszystko się zmieniło po wyemitowaniu i spieniężeniu gwarantowanych przez miasto obligacji. Za gotówkę spłacono wierzycieli - w sumie kosztowało to ponad 20 milionów złotych.

  Pozbycie się balastu długów oraz zgłoszenie jako rezerwowego stadionu Podbeskidzia Bielsko-Biała (na wypadek, gdyby na Roosevelta nie udało się oddać wymaganego minimum, czyli 4,5 tysiąca miejsc) sprawia, że po raz pierwszy od wielu lat Górnik liczy na otrzymanie licencji już w pierwszym terminie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama