Oceniajcie jak leczą waszego raka! [RANKING SZPITALI...

  Oceniajcie jak leczą waszego raka! [RANKING SZPITALI ONKOLOGICZNYCH]

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Onkologia w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu

  Onkologia w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu ©Lucyna Nenow / Dziennik Zachodni

  Osoby chore na raka, a także ich bliscy mają nowe możliwości oceny aż kilkuset onkologicznych placówek medycznych. Rozbudowany portal ONKOMAPA.PL pozwoli na monitorowanie opinii o ośrodkach różnego typu, nie tylko – jak dotychczas – dużych szpitali.
  Onkologia w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu

  Onkologia w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu ©Lucyna Nenow / Dziennik Zachodni

  Dzięki rozwojowi portalu użytkownicy będą mogli oceniać nowe typy ośrodków m.in. centra radioterapii, placówki diagnostyczne, przychodnie onkologiczne i mniejsze szpitale, a pacjenci, szukający przyjaznego ośrodka, zdobędą dostęp do wiedzy ważnej dla podjęcia decyzji, gdzie się leczyć. Dotychczas portal umożliwiał ocenę zaledwie 40 dużych szpitali onkologicznych i zebrał ponad 2000 opinii.

  - Realizacja projektu stanowi odpowiedź na potrzeby pacjentów w zakresie oceny ośrodków onkologicznych, dostępu do rzetelnej informacji o tych placówkach oraz niwelowania różnic w dostępie do wysokiej jakości świadczeń w onkologii – mówi Bartosz Poliński, Prezes Alivii - Fundacji Onkologicznej Osób Młodych. - Portal został wzbogacony o funkcje ułatwiające przekazywanie darowizn na jego dalszy rozwój lub wsparcie innych działań fundacji Alivia.

  Wraz z rozwojem portalu rusza też II edycja akcji społecznej pod hasłem Razem tworzymy ONKOMAPĘ – przewodnik po przyjaznych ośrodkach onkologicznych w Polsce, który ma na celu aktywizację pacjentów w ocenianiu nowych typów ośrodków, dostępnych na portalu. - Zależy nam na opiniach nie tylko pacjentów onkologicznych, ale także osób, które wymagały diagnostyki i u których zostały wykryte łagodne zmiany – mówi Agata Polińska z Fundacji Alivia.

  Alivia – Fundacja Onkologiczna Osób Młodych powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w 28 roku życia, został zdiagnozowany zaawansowany nowotwór. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych. Fundacja propaguje aktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejmowanie inicjatywy w jej leczeniu.


  *Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
  *Sprawdzian szóstoklasistów 2015 [PYTANIA + ODPOWIEDZI] Wszystkie odpowiedzi są logiczne?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama