Ekstremalny 12-godzinny bieg po Beskidach w Brennej tylko...

  Ekstremalny 12-godzinny bieg po Beskidach w Brennej tylko dla prawdziwych twardzieli [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  2.Górska Pętla UBS 12:12
  1/6
  przejdź do galerii

  2.Górska Pętla UBS 12:12 ©G.Pastwa/UBS

  Prawie 160 osób przyjechało do Brennej w powiecie cieszyńskim aby zmierzyć się z 12 godzinnym biegiem 2.Górska Pętla UBS 12:12. W zawodach można było wystartować w dwuosobowym teamie biegowym bądź indywidualnie. Cały bieg odbywał się po ciekawej, urozmaiconej pętli górskiej w rejonie Kotarza i Starego Gronia w Beskidzie Śląskim.
  Biegacze mieli za zadanie pokonać jak największą ilość pętli o dystansie 16,5km i przewyższeniu 800m. Zawodnicy wystartowali w sobotę dokładnie o 12:12 i kończyli bieg po dwunastu godzinach w środku nocy. Zawody należały do jednych z trudniejszych w Polsce. Na starcie można było spotkać biegaczy z całej Polski, Czeskiej Republiki czy Słowacji.

  - Nasz bieg w Brennej to komfortowy bieg ultra. Możliwość kilkukrotnego zbiegania do strefy zmian usytuowanego przy Hotelu Kotarz w Brennej dawała zawodnikom poczucie bezpieczeństwa.
  Staraliśmy się aby biegacze byli bezpieczni również na trasie. Usytuowaliśmy punkt kontrolny na 10km, gdzie stacjonowała Grupa Ratownicza Fantom. Oprócz podstawowego zabezpieczenia medycznego każdy z uczestników zawodów miał zagwarantowany w pakiecie startowym nocleg. Nie chcieliśmy aby zmęczeni zawodnicy wsiadali do samochodów i jechali w nocy do Warszawy, czy nawet Ustki. Przy biurze zawodów zorganizowano strefę wypoczynku, gdzie biegacze mogli skorzystać z profesjonalnego masażu. W zawodach mogli wystartować amatorzy jak i profesjonaliści. Zawodnicy wyjeżdżali z Brennej zadowoleni i o to nam chodziło. Chcemy aby bieganie było przede wszystkim zabawą - mówi Jakub Karcz ze stowarzyszenia Ultra Beskid Sport.

  Rywalizacja indywidualnie jak również wśród teamów była bardzo zacięta. Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Rumińska-Pietrzyk z Krakowa, która przebiegła 4 okrążenia w czasie 9:39:30, wśród mężczyzn triumfował Piotr Huzior z Nowego Targu mając na koncie 6 okrążeń w czasie 11:35:43. Na najwyższym stopniu podium w teamach mieszanych wygrał team Lukas a Linda Team ze Słowacji w składzie Martin Placko/Gabriela Plackova, który przebiegł 6 okrążeń w czasie 10:37:49.Największą ilość kilometrów bo 115 km z przewyższeniem 5600m zrobił team Prawdziwa Stal w składzie Daniel Stroński/Mateusz Talanda, który przebiegł 7 okrążeń w czasie 11:40:44. Wśród teamów kobiecych wygrał Norafsport w składzie Agnieszka Faron / Ewa Jeremicz, przebiegając 5 okrążeń w czasie 10:46:23.


  *Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
  *Szok! Wzięła 500 zł chwilówki, teraz musi spłacić aż 181 tysięcy!
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP[a]
  *[a]http://www.slaskplus.pl/

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   OPADY PYŁU ZAWIESZONEGO

   fajla11

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   TE REJONY SĄ TAK SKAŻONE OPADAMI Z CZECH I SLĄSKA ŻE POWINNI PODNIEŚĆ PODATEK KLIMATYCZNY O 1500% JEST LUKSUS DOSTANIA RAKA, KRTANI, PŁUC I POLIPY NOSA --
   polecam

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama