Skandal w Zawierciu: 18 stażystów nie dostało pieniędzy za...

  Skandal w Zawierciu: 18 stażystów nie dostało pieniędzy za staże w ramach unijnego projektu

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Skandal w Zawierciu: 18 stażystów nie dostało pieniędzy za staże w ramach unijnego projektu
  1/3
  przejdź do galerii

  ©arc,

  18 osób nie dostało pieniędzy za staże w ramach unijnego projektu "Staż - dobry początek kariery zawodowej". W projekcie uczestniczyła fundacja Vita z Zawiercia i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu.
  - Nie dostaliśmy pieniędzy za pracę i nie wiemy, co dalej robić - mówią Dziennikowi Zachodniemu uczestnicy projektu "Staż - dobry początek kariery zawodowej", realizowanego przez Fundację "Vita" w Zawierciu przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Agencji Pracy ARK w Zawierciu.

  W ramach przedsięwzięcia 18 osób, które wcześniej korzystały z pomocy społecznej, odbywa obecnie półroczne staże w zawierciańskich firmach. Projekt miał być finansowany z funduszy unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Finansowe problemy stażystów zaczęły się już po miesiącu, bo z opóźnieniem dotarły do nich wypłaty za luty. Jak dotąd nie otrzymali także wynagrodzeń za marzec. Mieli je dostać do 15 marca. Każdy stażysta miał otrzymywać 1600 złotych brutto. By jakoś wspomóc pozostawionych bez środków do życia stażystów, MOPS przyznał im tymczasowe zapomogi finansowe. Urzędnicy tłumaczą, że to nie oni są winni obecnych kłopotów.

  - Liderem projektu jest Fundacja "Vita" w Zawierciu. W czwartek w MOPS-ie odbyło się spotkanie w tej sprawie. Zażądaliśmy wyjaśnień od fundacji - tłumaczy Anna Kołodziejczyk, zastępca dyrektora MOPS-u w Zawierciu. - Jesteśmy tylko jednym z partnerów projektu. Wzięliśmy w nim udział ze względu na to, że dla klientów opieki społecznej była to szansa na zdobycie doświadczenia, a później na znalezienie zatrudnienia. Mieliśmy jedynie zrekrutować uczestników - podkreśla Kołodziejczyk.

  Co ciekawe, prezes Fundacji "Vita" w Zawierciu, Radosław Kaziród, w chwili podpisywania umowy z Urzędem Marszałkowskim był jednocześnie… pracownikiem MOPS-u oraz koordynatorem projektu. W MOPS-ie nie widziano w tym nic złego. Jak wynika z naszych informacji, Radosław Kaziród złożył już wypowiedzenie po tym, jak wybuchła afera z brakiem wypłat. Wczoraj Kaziród obiecał, że dziś ustosunkuje się do całej sprawy.

  Drugim partnerem projektu jest zawierciańska Agencja Pracy ARK. - W ramach tego projektu Agencja Pracy ARK była odpowiedzialna za doradztwo zawodowe, kurs kreowania wizerunku oraz kurs języka angielskiego dla podopiecznych MOPS-u.
  Niestety, nie otrzymaliśmy wynagrodzenia za te szkolenia i dowiedzieliśmy się, że wniosek o płatność nie został zatwierdzony - podkreśla Krzysztof Peroń, właściciel Agencji Pracy ARK.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Staże to kpina z ludzi bez pracy

   były stażysta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   PUP Katowice też nie widzi nic złego w tym, że nawet miejskie placówki nie dotrzymują umów stażowych. Najpierw bezrobotny zasuwa na pełnym etacie pół roku za 900zł, a potem nawet 3 miesięcy nie...rozwiń całość

   PUP Katowice też nie widzi nic złego w tym, że nawet miejskie placówki nie dotrzymują umów stażowych. Najpierw bezrobotny zasuwa na pełnym etacie pół roku za 900zł, a potem nawet 3 miesięcy nie popracuje za minimum. Zero konsekwencji, po 12 miesiącach można mieć następnych wyrobników za darmo. Po co komu szkolenia z wizażu?!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nic w tym złego,że kolega królika kręci lody na boku

   lekasz sumienia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   wszak komu dać zarobić jak nie swoim ?!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama