Finał Polskiej Hokej Ligi: JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy...

Finał Polskiej Hokej Ligi: JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 2:4 [WIDEO + ZDJĘCIA]

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy Finał Polskiej Hokej Ligi: W rywalizacji tyszan z jastrzębianami  jest remis 2:2. Aby zdobyć złoto trzeba wygrać cztery
    1/8

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy Finał Polskiej Hokej Ligi: W rywalizacji tyszan z jastrzębianami jest remis 2:2. Aby zdobyć złoto trzeba wygrać cztery mecze ©Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni

Hokeiści GKS Tychy są o krok od zdobycia mistrzostwa Polski. W piątym meczu finałowym pokonali na Jastorze JKH Jastrzębie 4:2. W play off tyszanie prowadzą 3:2 i już tylko jednego zwycięstwa brakuje im do zdobycia drugiego w historii klubu złota. Kolejne spotkanie śląskiego finału PHL odbędzie się w czwartek o godz. 16.30 na lodowisku w Tychach. Jeśli jastrzębianie chcą dalej pozostać w grze – muszą je wygrać. GKS TYCHY JASTRZĘBIE NA ŻYWO
    GKS TYCHY JASTRZĘBIE NA ŻYWO:

Tyszanie znakomicie zaczęli mecz w Jastrzębiu. Goście nie mieli jakiejś przygniatającej przewagi, a jednak po 12 minutach gry prowadzili 2:0. Najpierw gola strzelił Marcin Kolusz choć dopiero za drugim razem trafił czysto w krążek, a później uderzeniem z nadgarstka zasłoniętego Przemysława Odrobnego zaskoczył Jakub Witecki.

Kibice gospodarzy starali się zmobilizować swoich ulubieńców do walki głośnym dopingiem, ale poza dwoma strzałami Richarda Bordowskiego jastrzębianie praktycznie nie zagrozili w I tercji bramce tyszan.
    Wydawało się, że goście kontrolują sytuację, a Stefan Żigardy wręcz nudził się w bramce. Wystarczyło jednak 20 sekund, by podopieczni trenera Roberta Kalabera odrobili straty. Najpierw uderzeniem z obrotu bramkarza GKS zaskoczył Martin Przygodzki, a gdy na wypełnionych nadkompletem widzów trybunach nie przebrzmiały jeszcze brawa dla strzelca do wyrównania doprowadził Mateusz Rompkowski.

W drugiej tercji mniej było goli, ale za to więcej dobrego hokeja. O ile wcześniejsze prowadzenie tyszan było niezbyt zasłużone o tyle w tej odsłonie goście zdecydowanie dominowali na tafli. Josef Vitek już podniósł ręce do góry po swoim strzale, ale krążek jakimś cudem minął światło bramki. Później centrymetów zabrakło do zdobycia gola Bartłomiejowi Pociesze. Goście w końcu jednak udokumentowali swą przewagę golem. Jego autorem był Kacper Guzik. Młody napastnik GKS przejął krążek w tercji obronnej jastrzębian i strzałem w długi róg zaskoczył Odrobnego. Później okres gry w przewadze wykorzystał Vitek po indywidualnej akcji strzelając czwartą bramę dla gości.