Ważne
  Wichura w Beskidach: Zerwane dachy, połamane drzewa [RAPORT]

  Wichura w Beskidach: Zerwane dachy, połamane drzewa [RAPORT]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wichura w Beskidach: Zerwane dachy, połamane drzewa

  Wichura w Beskidach: Zerwane dachy, połamane drzewa ©arc.

  Wichura w Beskidach: Połamane drzewa, zerwane dachy to skutki wczorajszych silnych podmuchów wiatru. Łącznie minionej doby bielscy strażacy interweniowali aż 43 razy – 13 razy na terenie Bielska-Białej i 30 w powiecie bielskim.
  Wichura w Beskidach: Zerwane dachy, połamane drzewa

  Wichura w Beskidach: Zerwane dachy, połamane drzewa ©arc.

  Wichura w Beskidach: Jak informuje Patrycja Pokrzywa, rzeczniczka bielskiej straży pożarnej, największe zniszczenia odnotowano w Wilkowicach, gdzie uszkodzony został dach werandy budynku jednorodzinnego przy ulicy Grabecznik.

  - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu folią zerwanego poszycia werandy budynku mieszkalnego na powierzchni 24 metrów kwadratowych - relacjonuje Pokrzywa.


  Z kolei o 22.00 strażacy cięli i usuwali drzewo wyrwane z korzeniami, które przewróciło się na budynek mieszkalny przy ulicy Żywieckiej w Wilkowicach. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały tralki balustrady na balkonie budynku.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Wichura na Śląsku: Zawaliło się rusztowanie na Stadionie Śląskim [ZDJĘCIA] Dach i auta uszkodzone


  Późnym wieczorem strażacy usuwali także konary drzew z pasa drogi S-1 w Świętoszówce. Gałęzie uderzając w szyby na wiadukcie wyrwały jedną z nich.

  - Szyba stwarzało zagrożenie upadku z wysokości na drogę lokalną znajdującą się pod wiaduktem. Powiadomiono GDDKiA w Katowicach, która skierowała na miejsce brygadę, która zajęła usadowieniem szyby w prowadnicach - informuje Patrycja Pokrzywa.

  W Czańcu przy ulicy Kard. Karola Wojtyły 20-metrowy świerk pochylony był na budynek mieszkalny. Drzewo stwarzało bezpośrednie zagrożenie zawaleniem z uwagi na naderwane korzenie, dlatego strażacy usnęli je. Znaczącym utrudnieniem była duża ilość przewodów energetycznych znajdujących się nad jezdnią.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama