Katowice: zamkną skrzyżowanie w Załężu i dojazd na...

  Katowice: zamkną skrzyżowanie w Załężu i dojazd na autostradę A4 [ZDJĘCIA]

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Skrzyżowanie Bracka, Bocheńskiego, Gliwicka
  1/9
  przejdź do galerii

  Skrzyżowanie Bracka, Bocheńskiego, Gliwicka ©LOTA

  Szykujcie się na kolejną reorganizację ruchu w Katowicach. Tym razem problem będzie z dojazdem z Chorzowskiej na autostradę A4. Na czas remontu torów tramwajowych zamknięte zostanie skrzyżowanie Bracka - Bocheńskiego - Gliwicka. Zobaczcie zdjęcia.
  Trwający od ubiegłego roku remont torowiska w katowickiej dzielnicy Załęże powoli dobiega końca. Prace na Gliwickiej ostatecznie mają się zakończyć prawdopodobnie w maju. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że wkrótce rozpocznie się wymiana torów na skrzyżowaniu ulic Brackiej, Bocheńskiego i Gliwickiej oraz na łuku, którym tramwaje zjeżdżają z Gliwickiej na to skrzyżowanie.

  Jak mówi Tadeusz Freisler, prezes spółki Tramwaje Śląskie, trwa ustalanie, jak miałaby wyglądać tymczasowa organizacja ruchu na czas prac na tym newralgicznym skrzyżowaniu. Wiele wskazuje na to, że trzeba je będzie dla samochodów czasowo zamknąć.

  Remont torowiska odczują więc nie tylko - jak zazwyczaj - pasażerowie tramwajów, którzy najpewniej znów przesiądą się do autobusów zastępczych, ale także tym razem wyjątkowo mocno kierowcy.

  Skrzyżowanie Bracka - Bocheńskiego - Gliwicka jest bowiem jednym z najczęściej korkujących się w godzinach szczytu skrzyżowaniem w Katowicach. Tędy prowadzi zjazd z ulic Chorzowskiej i Brackiej na Drogową Trasę Średnicową w kierunku Gliwic. Tędy też wytyczona jest trasa od strony Dębu i Chorzowa na autostradę A4 w kierunku na Kraków i Wrocław. Kolejny zjazd jest dopiero z ul. Mikołowskiej, która też regularnie się korkuje, a wcześniejszy na os. Witosa albo w Chorzowie Batorym.

  Którędy poprowadzone zostaną objazdy? Jeszcze nie wiadomo. Trasa jest opracowywana. Tymczasem Tramwaje Śląskie kontynuują prace w Załężu. Od minionego poniedziałku spółka wznowiła ruch na dwóch nowych torach na odcinku remontowanej trasy od przystanku "Załęże Wiśniowa" do mijanki przy "Zborze Betania". Zaś na drugim odcinku od mijanki do skrzyżowania z ulicą Gałeczki w Chorzowie gotowy jest pierwszy tor i wykonawca może przystąpić do prac na torze południowym.


  *Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
  *Sprawdzian szóstoklasistów 2015 [PYTANIA + ODPOWIEDZI] Wszystkie odpowiedzi są logiczne?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zamkną skrzyżowanie

   kierowca z katowic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   te prace na brackiej powinny być wykonywane 24 h tak jak na mikołowskiej kładli asfalt ,pare dni i by było po problemie ale niestety same barany tu rządzą

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama