MKS Selgros Lublin w półfinale mistrzostw Polski. O finał z Pogonią Szczecin

PUKUS
Jakub Hereta/Archiwum
Piłkarki ręczne MKS Selgros zrobiły kolejny krok do obrony mistrzowskiego tytułu. W środę, podopieczne Sabiny Włodek w drugim meczu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi rozgromiły na wyjeździe KPR Jelenia Góra 37:24 i w rywalizacji do dwóch wygranych, zwyciężyło 2:0.

MKS Selgros był faworytem rewanżowego spotkania. W pierwszym meczu ćwierćfinału, lublinianki rozbiły KPR aż 37:23, wypracowując sobie przewagę psychologiczną. W rewanżu, podopieczne Sabiny Włodek od początku kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Przyjezdne prowadziły 5:2, następnie 13:5, a do szatni na przerwę schodziły mając w zapasie aż jedenaście trafień.

W drugiej połowie MKS Selgros powiększył prowadził aż dziewiętnastoma bramkami, ale zespół z Karkonoszy częściowo zmniejszył straty. Ostatecznie lublinianki wysoko, bo 34:27 pokonały KPR i zasłużenie awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.

W półfinale lublinianki będą rywalizować z Pogonią Baltica Szczecin, która dwukrotnie uporała się z Zagłębiem Lubin.

KPR Jelenia Góra – MKS Selgros Lublin 24:37 (11:22)
KPR: Demiańczuk, Kozłowska - Buklarewicz 7, A.Mączka 5, Jasińska 3, Michalak 3, Oreszczuk 2, Tomczyk 1, Uzar 1, Dąbrowska 1, Grobelska. Kary: 6 minut
MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska - Quintino 7, Małek 6, Rola 6, Drabik 4, Szarawaga 4, Gęga 2, Nestsiaruk 2, Mihdaliova 2, Nocuń 2, Skrzyniarz 1, Kozimur 1. Kary: 4 minuty