Szachy. Dwa medale mistrzostw Polski dla Polonii Wrocław

JG
W Poznaniu zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach. Polonia Wrocław zdobyła dwa medale w rywalizacji kobiet: złoto wywalczyła Jolanta Zawadzka, a brąz Iweta Rajlich.

W Budimex Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet Jola Zawadzka zapewniła sobie mistrzowski tytuł już przed ostatnią rundą. Wrocławianka zdominowała turniej, zdobywając ostatecznie aż 7,5 pkt. w 9 rundach i zdobywając złoty medal. Do ostatniej chwili o drugi krążek dla Polonii walczyła Iweta Rajlich (6 pkt.). Doświadczona szachistka po remisie w ostatniej rundzie zdobyła brązowy medal. Zawodniczki Polonii na podium rozdzieliła Karina Szczepkowska-Horowska (6,5 pkt.). Sporą niespodziankę sprawiła kolejna Polonistka Mariola Woźniak. Najmłodsza uczestniczka turnieju ostatecznie uplasowała się tuż za podium – na 4. miejscu, zdobywając 5 pkt. Ania Iwanow (3,5 pkt.) zajęła 8. miejsce.

W LOTTO Indywidualnych Mistrzostwach Polski rywalizacja o złoto trwała do ostatniej rundy. Ostatecznie zwyciężył Grzegorz Gajewski (6,5 pkt.), przed rewelacyjnym debiutantem Maciejem Klekowskim (6,5 pkt.) i Jackiem Tomczakiem (6 pkt.). Poloniści tym razem skończyli rywalizację poza podium. Mateusz Bartel (5,5 pkt.) zajął 6. miejsce, Dariusz Świercz (5,5 pkt.) był 7., Daniel Sadzikowski (4 pkt.) – 15.