Trzecia edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego już w...

  Trzecia edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego już w maju

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Trzecia edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego już w maju

  ©Marzena Bugała

  Niemal 4500 gości z Polski i z zagranicy, osobistości świata polityki, biznesu, nauki oraz ekonomii odwiedzi w połowie maja Katowice. Wezmą udział w blisko stu sesjach i dyskusjach Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2011 - największej imprezy biznesowej w Środkowej Europie.
  Trzecia edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego już w maju

  ©Marzena Bugała

  Podobnie jak w ubiegłych latach nad merytorycznym i organizacyjnym kształtem Kongresu czuwa Komitet Organizacyjny - Rada Patronacka pod przewodnictwem Jerzego Buzka, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

  Kongres to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących. Jego tematyka obejmie najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Wydarzenia Kongresu relacjonuje co roku około stu tytułów prasowych, internetowych, radiowych i stacji telewizyjnych z Polski i Europy.


  Właśnie ruszyła poprzedzająca Kongres kampania - spoty telewizyjne, publikacje i reklamy prasowe, promocja w internecie, a także na Facebooku.

  - Jesteśmy w trakcie rozmów na temat udziału przedstawicieli korporacji globalnych i gości specjalnych z wielu krajów. Już teraz, oceniając żywe zainteresowanie Kongresem, możemy stwierdzić, że jego trzecia edycja przewyższy poprzednie jeśli chodzi o prestiż i rozmach wydarzeń oraz zakres tematyczny imprezy - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP .

  Będzie Centrum  Rozmowa z Januszem Nowakiem, koordynatorem budowy Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego
  Czy Katowice mają szansę stać się centrum kongresowym południowej Polski?

  Już teraz odbywa się tutaj wiele znaczących imprez, jak prestiżowy Europejski Kongres Gospodarczy. Rok temu zgromadził 5000 osób. Niestety byli rozrzuceni aż po 15 obiektach. Kiedy zakończymy budowę centrum - będziemy mogli zaoferować organizatorom takich imprez miejsce na najwyższym światowym poziomie.

  Czy na turystyce biznesowej można zarobić?
  Wyliczono, że każdy uczestnik konferencji, seminarium i innych tego typu imprez na terenie Unii każdego dnia zostawia w hotelach, restauracjach, sklepach - 100 euro. Do tego wokół takiego centrum powstają nowe miejsca pracy, są podatki. To naprawdę świetny interes dla miasta.

  Czy będziecie w stanie przyciągnąć duże imprezy?
  Takim Centrum, jak to, które budujemy nie powinni kierować urzędnicy. Dlatego w Katowicach zdecydowaliśmy się na oddanie infrastruktury takich obiektów w prywatne ręce. Szukamy specjalistów, którzy po prostu wiedzą jak to się robi.

  Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach powinno otworzyć swoje podwoje przed końcem 2013 roku. Wszystko zależy od przebiegu przetargu, którego rozstrzygnięcie nastąpi już niebawem. Koszt budowy Centrum to 303 milionów zł, czyli około 75 mln euro. Będzie to wielofunkcyjny budynek połączony ze Spodkiem. Jego planowana powierzchnia to 36 tys. m kw, w tym ogromna hala - 8000 m kw z ośmioma tysiącami miejsc siedzących. W Centrum będzie 18 sal konferencyjnych, do tego sala bankietowa na 800. osób i audytorium na 600. Będzie tam też restauracja i kawiarnia. Wszystko to w najwyższej klasie premium, z wyposażeniem i sprzętem na najwyższym światowym poziomie.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pozYNqwWVr

   MeUqKReFwhHFb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   cea4k7 rnqnixxsrsnn, [u**********mdgntplierdi.com/]mdgntplierdi[/url], [link=http://ywojajyxbwwn.com/]ywojajyxbwwn[/link], http://ktzvshcabeuy.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama