Ważne
  Złoto, złoto, złoto – BTS Rekord dominuje w Polsce [ZDJĘCIA]

  Złoto, złoto, złoto – BTS Rekord dominuje w Polsce [ZDJĘCIA]

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Złoto, złoto, złoto – BTS Rekord dominuje w Polsce [ZDJĘCIA]
  1/24
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  To bezprecedensowy sukces – młodzieżowe drużyny BTS Rekord Bielsko-Biała są najlepsze w Polsce. W trzech najważniejszych kategoriach rekordziści wygrywali mistrzostwo kraju. W środowe popołudnie oficjalnie podsumowano ten sukces.
  Wiele lat trzeba będzie czekać w historii, by ktoś będzie mógł powiedzieć, że jest aktualnym mistrzem Polski seniorów, mistrzem Polski w kategorii młodzieżowej U-20, juniorów U-18 i juniorów młodszych U-16 – podkreślał Janusz Szymura, prezes BTS Rekord Bielsko-Biała.

  Sezon 2014/2015 był najlepszy w wykonaniu młodzieżowych drużyn Rekordu. Modelowa praca z młodzieżą, jaką klub prowadzi od kilkunastu lat z roku na rok przynosi efekty nie tylko w postaci medali, ale przede wszystkich dobrze wyszkolonych graczy, którzy trafiają do reprezentacji Polski (np. Łukasz Biel został powołany na towarzyski dwumecz z młodzieżową reprezentacją Holandii) i seniorskiej drużyny Rekordu.

  BTS Rekord w ostatnich 14 latach zdobył 23 medale w młodzieżowych rozgrywkach, w tym osiem złotych medali. Podczas podsumowującego spotkania Janusz Szymura przypomniał ten pierwszy, jaki drużyna Rekordu wywalczyła w kategorii U-19.
  - Pamiętam ten sukces do dziś. Uzmysłowiłem sobie, że w całej Polsce nie ma żadnej lepszej drużyny w tej kategorii - zaznaczył.
  - Przyzwyczailiśmy się do sukcesów, ale powinniśmy sobie to cenić i ciągle pracować, by tak wysoko zawieszoną poprzeczkę utrzymać – podkreślił.

  Szef Rekordu przypomniał, że w drodze do sukcesy konieczne były zmiany organizacyjne w klubie. Dziś w Rekordzie nie tylko świetnie łączą sport z nauką (przy klubie działa Szkoła Mistrzostwa Sportowego), ale i piłkę nożną z futsalem.

  - W wielu miejscach uważa się, że jedno drugiemu szkodzi. My staramy się udowadniać, że jedno drugie wzmacnia – wyjaśnił. Przykładem jest dobór kadry trenerskiej – głównymi trenerami są futsalowcy z krwi i kości (Andrea Bucciol, Andrzej Szłapa), którym pomagają trenerzy wywodzący się piłki nożnej na trawiastych boiskach.


  *Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
  *Sprawdzian szóstoklasistów 2015 [PYTANIA + ODPOWIEDZI] Wszystkie odpowiedzi są logiczne?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama