Trwa policyjna akcja "Bezpieczny weekend". Wzmożone kontrole...

  Trwa policyjna akcja "Bezpieczny weekend". Wzmożone kontrole na drogach [ZDJĘCIA]

  p.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Akcja Bezpieczny weekend Wielkanoc 2015
  1/7
  przejdź do galerii

  Akcja Bezpieczny weekend Wielkanoc 2015 ©KWP Katowice

  Trwa policyjna akcja o kryptonimie "Bezpieczny weekend". Do końca świąt kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli. Policjanci będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów oraz w jaki sposób przewożone są dzieci. Na bieżąco będą monitorować płynność ruchu tak, by drogi pozostawały przejezdne. Pamiętajmy by w "lany poniedziałek" nie przekraczać granic zwyczaju.
  Policjanci w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych z videorejestratorami i laserami mierzącymi prędkość będą nadzorować ruch na drogach województwa śląskiego. Szczególną uwagę skupią na przekroczeniach prędkości i nikt nie będzie mógł liczyć na pobłażliwość w tej kwestii. Corocznie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wszystkich wypadków. Nie warto się więc śpieszyć - oprócz uszczuplenia portfela, ryzykujemy także własne i cudze życie. To samo dotyczy pasów - nie zapinajmy ich dla uniknięcia mandatu, róbmy to dla poprawy własnego bezpieczeństwa. Policjanci będą także sprawdzać stan trzeźwości kierowców.

  Z Wielkanocą związane są zwyczaje, w obchodzeniu których należy jednak zachować umiar i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, by w "lany poniedziałek" nie przekraczać granic zwyczaju, bo w przeciwnym razie konsekwencją chuligańskiego postępowania może być odpowiedzialność za wykroczenie, a nawet przestępstwo. Pamiętajmy, że polewanie się wodą w poniedziałek wielkanocny, zwany Śmigusem Dyngusem, można uznać za zachowanie mieszczące się w ramach zwyczaju, o ile nie przekracza on norm ogólnie przyjętych w danym środowisku. Zachowania przekraczające te normy, mogą powodować odpowiedzialność sprawcy za popełnione wykroczenie, a w skrajnych przypadkach nawet za przestępstwo. Może się tak stać np. w przypadku zniszczenia odzieży osoby oblanej brudną wodą. Również oblanie wodą szyby jadącego samochodu lub rowerzysty albo rzucanie w samochody woreczkami z wodą, nie mieści się w ramach zwyczaju, gdyż może w konsekwencji doprowadzić do wypadku drogowego i odpowiedzialności karnej sprawcy za swoje zachowanie.

  Świąteczny poniedziałek to nie tylko Śmigus Dyngus, ale także czas powrotów do domu. Warto pamiętać, że mając jakiekolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, można podejść do najbliższej jednostki policji i je rozwiać.


  *Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
  *Sprawdzian szóstoklasistów 2015 [PYTANIA + ODPOWIEDZI] Wszystkie odpowiedzi są logiczne?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BRONEK

   koko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   JAK POJEDZIE KTOŚ Z KNESETU -ALBO BISKUPIN -TU-SKAN -PIJANY --TO NIETYKALNI SĄ --
   A JAK BĘDZIE 0,2 % TO KARA SMIERCI --W DZIKIM KRAJU

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama