Słynny wąs Małysza. Czy się przyjmie?

  Słynny wąs Małysza. Czy się przyjmie?

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Słynny wąs Małysza. Czy się przyjmie?
  1/14
  przejdź do galerii

  ©arc.

  26 marca Adam Małysz kończy wielką sportową karierę, a razem z nim kończy się epoka wielkiego romantycznego wąsa. Na pożegnanie skromnego wysłannika niebios z parą nart zróbmy więc razem coś specjalnego. Wyobraźmy sobie, że jego ostatni skok oklaskiwać będzie rzesza zarośniętych rodaków. Do zapuszczania wąsa "na Małysza" zachęca Marcin Zasada.
  Może i Frodo miał pierścień, który władał światem. Może Biblijny Samson miał włosy, których moc obróciła w niwecz legiony Filistynów. Umówmy się, że Frank Sinatra miał głos, który kruszył kobiece serca, a Robin Hood łuk i fajne rajtuzy. Wspaniałych wąsów też widzieliśmy wiele, ale takiego jak Adam Małysz nie miał nikt. Wąsa latającego, romantycznego, a przy tym tak... nienarzucającego się odbiorcy.

  Za tydzień w sobotę wąsik ten razem z jego nosicielem oficjalnie uda się na sportowy spoczynek, zabierając nam kawał życia, wspomnień i fascynacji. Dlatego zanim pożegnamy naszego mistrza dnia 26 marca, zróbmy coś, co włochaty atrybut orła z Wisły uczyni wiecznym. Panowie, zapuszczamy wąsy!

  Mamy osiem dni na przygotowanie tej niepozornej części twarzy pomiędzy nosem i górną wargą na wyjątkową przygodę. Panie mogą zarost doklejać i domalowywać. Gdyby babcia miała wąsy, to też fajnie. Więc do roboty. Redakcja DZ pracuje nad tym bioprojektem od środy. Już są efekty, więc dla wszystkich wąsohodowców mamy garść dobrych rad i inspiracji.

  - Są dwie podstawowe możliwości. Jeśli zarost rośnie szybko i gęsto, w tydzień można go solidnie wystylizować. Jeśli jest wolny i rzadki, lepiej dać mu czas, pamiętając, że oryginalny wąs Małysza to też nie jest żadna filozofia - podkreśla Marcin Delewski, fryzjer z katowickiego studia En Vogue.
  Wskazówki fachowca potwierdza Marian Janoszka, były piłkarz Ruchu Radzionków i GKS-u Katowice. Legendarny "Ecik" przez całą karierę słynął z dwóch rzeczy. Po pierwsze, co potwierdzali futbolowi eksperci, takie główki to strzelał tylko on i Brazylijczyk Pele. Po drugie, taki wąs nie wykiełkował nawet Zbigniewowi Bońkowi.

  - Z wąsem jest trochę jak z futbolem. Do tego też trzeba mieć predyspozycje - zaznacza "Ecik". - Ale jak się bardzo chce, to zawsze coś tam wyrośnie. Trzymam kciuki - dodaje.

  Jest za co. Wiedzą to dobrze nasi eksportowi snowboardziści: Paulina i Michał Ligoccy, którzy w miniony weekend z własnej, nieprzymuszonej woli postanowili oddać cześć Małyszowi i jego zarostowi. W zawodach Pucharu Świata w Bardonecchii wystartowali z namalowanymi wąsami a la Adam i na własnej skórze przekonali się, że ten wąs ma moc. Paulina zajęła trzecie, a Michał czwarte miejsce.

  - To nasz hołd dla Adama Małysza, który był wielkim sportowcem i powinien być przykładem dla wszystkich uprawiających sport. W taki niecodzienny sposób chcieliśmy podziękować mu za to, czego dokonał i za to, jakim jest człowiekiem - wyjaśnia Ligocka.

  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wąs małysza?

   Ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 78 / 68

   Małysz nie ma wąsa,tylko żałosny meszek.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dobrze dobrze

   kewl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 94 / 65

   Ten artykuł jest pełen uroczego dowcipu. Poczułam się nawet dziwnie dumna z naszych polskich, małych przywar i ułomności. ;) To tak od strony technicznej, za którą zresztą autorowi należą się...rozwiń całość

   Ten artykuł jest pełen uroczego dowcipu. Poczułam się nawet dziwnie dumna z naszych polskich, małych przywar i ułomności. ;) To tak od strony technicznej, za którą zresztą autorowi należą się porządne oklaski. Za samą ideą jestem jak najbardziej za. Ucieszyłby się nasz mały miłośnik bułek z bananem.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama