Świętochłowice: nielegalne papierosy i alkohol w rękach...

  Świętochłowice: nielegalne papierosy i alkohol w rękach policjantów

  SC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci zlikwidowali nielegalny punkt sprzedaży papierosów i alkoholu
  1/3
  przejdź do galerii

  Policjanci zlikwidowali nielegalny punkt sprzedaży papierosów i alkoholu ©KMP Świętochłowice

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ze świętochłowickiej komendy wraz z dzielnicowym zlikwidowali nielegalny punkt sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholowych. Przejęli ponad 4 tys. nielegalnych papierosów i 9 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.
  Zatrzymanie 58-letniej świętochłowiczanki i 32-letniego świętochłowiczanina to wynik pracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Kobieta i mężczyzna wpadli w ręce policjantów zaraz po tym, jak doszło między nimi do transakcji kupna/sprzedaży wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci podczas przeszukania mieszkania kobiety przejęli ponad 4 tysiące sztuk papierosów oraz 9 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Kontrabanda została zabezpieczona, a zatrzymani mieszkańcy Świętochłowic trafili do komendy.

  Oboje odpowiedzą za popełnione wykroczenie skarbowe. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono również pieniądze pochodzące ze sprzedaży nielegalnych towarów. Zatrzymanym grożą dotkliwe kary pieniężne. Zaplanowano już kolejne akcję, uderzające w nielegalny handel artykułami bez akcyzy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama