Z Wisły do Malinki szybciej, ale najpierw pocierpimy. Remont...

  Z Wisły do Malinki szybciej, ale najpierw pocierpimy. Remont DW 942 wkrótce

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Niedawno na drodze do Malinki były utrudnienia związane z budową mostu. Teraz będą kolejne
  1/2
  przejdź do galerii

  Niedawno na drodze do Malinki były utrudnienia związane z budową mostu. Teraz będą kolejne ©arc

  Ruchliwa droga wojewódzka nr 942 w Wiśle niebawem doczeka się modernizacji. Jednak kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.
  Na ten remont czekaliśmy od bardzo dawna. I wygląda na to, że się doczekaliśmy. Stan drogi i chodników jest fatalny - tak Tomasz Bujok, burmistrz Wisły, komentuje przygotowywaną przez katowicki Zarząd Dróg Wojewódzkich modernizację drogi wojewódzkiej DW 942 prowadzącej do skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, a także Zameczku Prezydenckiego na Zadnim Groniu w Wiśle-Czarnem.

  Nim jednak drogą będzie można swobodnie przejechać, kierowcy muszą się liczyć z tym, że przez kilka miesięcy, zwłaszcza letnich, będą czekały ich utrudnienia. I to niemałe.

  Ryszard Pacer, rzecznik prasowy katowickiego ZDW przyznaje, że trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na remont ponad 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 942 od ronda (skrzyżowanie z DW 941) do skrzyżowania z drogą powiatową w Malince. Obecnie aktualizowany jest także projekt.

  - Remont polegać będzie na rozebraniu istniejącej konstrukcji drogi, wybudowaniu nowego systemu odwodnienia, odbudowie infrastruktury technicznej i zbudowaniu nowej konstrukcji drogi wraz z chodnikami i innymi urządzeniami technicznymi towarzyszącymi - wyjaśnia Ryszard Pacer.

  Katowicki ZDW podzielił przedsięwzięcie na dwa etapy. Planuje, że w tym roku wykonanych będzie około 45 procent robót, a reszta zostanie zrobiona w roku przyszłym.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo