Ważne
  Dbają o środowisko, posadzą 1000 drzewek. Dziś odwiedzili...

  Dbają o środowisko, posadzą 1000 drzewek. Dziś odwiedzili Rybnik

  Katarzyna Spyrka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W jaki sposób uczyć najmłodszych, że powinni dbać o środowisko? Najlepiej poprzez zabawę. Z takiego założenia wyszli organizatorzy kampanii ekologicznej "Zielona Wyspa Śląsk", którzy przez tydzień odwiedzają dzieci w śląskich szkołach.
  - Zachęcamy dzieci do wspólnej zabawy. Najpierw organizujemy prelekcję i opowiadamy, jakie korzyści może przynieść segregowanie śmieci i usuwanie odpadów z lasów, a potem wspólnie układamy puzzle, z proekologicznym przesłaniem - mówi Dominika Szotowicz, koordynatorka projektu.

  W ciągu tygodniowej akcji organizatorzy warsztatów odwiedzą sześć miast. Dziś akcja odbyła się w Rybniku. Oprócz zabaw z ekopuzzlami wspierający akcję przedstawiciele nadleśnictwa rybnickiego, przekazali urzędnikom tysiąc sadzonek drzew, które mają zostać posadzone w lesie w okolicy dzielnicy Paruszowiec-Piaski.

  - W całym województwie zostanie przekazanych 5 tysięcy takich sadzonek - dodaje Dominika Szotowicz.

  Wielki finał kampanii odbędzie się 21 marca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Wystąpią m.in. Kabaret Młodych Panów, zespół Śląsk i Carrantuohill, który był inicjatorem kampanii.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama