Dąbrowa Górnicza: taki będzie widok z okien hotelu Holiday...

  Dąbrowa Górnicza: taki będzie widok z okien hotelu Holiday Inn. Zobaczcie! [ZDJĘCIA]

  PAS, mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Hotel Holiday Inn będzie pierwszym w woj. śląskim. Taki widok będą mieli goście, którzy mają tu zawitać już w pierwszym kwartale 2016 roku
  1/47
  przejdź do galerii

  Hotel Holiday Inn będzie pierwszym w woj. śląskim. Taki widok będą mieli goście, którzy mają tu zawitać już w pierwszym kwartale 2016 roku ©A. Gola, PAS, mat. prasowe

  Niemal z tygodnia na tydzień widać, jak rośnie w oczach pierwszy w woj. śląskim hotel sieci Holiday Inn. Powstaje u zbiegu ul. Legionów Polskich i alei Róż w Dąbrowie Górniczej. My mamy dla Was wyjątkowe zdjęcia, na których widać, jaki będzie widok z okien nowego hotelu. Zdjęcia prezentują również miejsce, w którym budowany jest cały obiekt, a więc można powiedzież, że dziś są to już zdjęcia historyczne.
  - Hotel usytuowany będzie w bardzo korzystnym punkcie, jednak na działce o niedogodnym ukształtowaniu terenu. W wykonanie projektu zaangażowaliśmy nasz doświadczony w realizacji trudnych zadań zespół, który wraz z generalnym wykonawcą - przedsiębiorstwem budowlanym „Barzak” dba, aby obiekt powstał według planowanych założeń – mówił Wojciech Witwicki, prezes zarządu spółki Intermont Eco Consulting, generalnego realizatora inwestycji.

  Projekt jest ważnym elementem w procesie rewitalizacji centralnej części Dąbrowy Górniczej. Przedsięwzięcie pozwoli utworzyć nowe miejsca pracy, a także wpłynie na liczbę organizowanych wydarzeń sportowych. Jesteśmy przekonani, że inwestycja ta przyczyni się do rozwoju całej aglomeracji. Już teraz wiemy, że dzięki niej będziemy mogli zatrudnić ponad 80 osób – mówi Marcin Majchrowicz, prezes spółki Hotel Commercial Investment, inwestora całej inwestycji. - Nasza spółka będzie realizować podobne projekty także w sąsiednich województwach – dodał Marcin Majchrowicz.

  Nie mamy wątpliwości, że Holiday Inn Dąbrowa Górnicza zwiększy atrakcyjność regionu, będzie doskonałym miejscem wypoczynku, a dzięki ofercie konferencyjnej znakomitą destynacją dla segmentu biznesowego i MICE – mówi Alex Kloszewski, Managing Partner w firmie doradczej Hotel Professionals, która wspierała proces franczyzy Hotelu Holiday Inn w Dąbrowie.

  Atutem inwestycji będzie łatwy dojazd z lotnisk w Pyrzowicach i podkrakowskich Balicach oraz bliskie sąsiedztwo hal wystawowych „Centrum Expo Silesia”, obiektów sportowo-rekreacyjnych m.in. „Centrum Formy”, hali widowiskowo-sportowej „Centrum” i aquaparku „Nemo Wodny Świat”, z którym hotel będzie połączony tunelem. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście hotelowi, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, będą mogli korzystać z licznych basenów, siłowni, kompleksu saun oraz groty solnej. Tunel poprowadzony zostanie pod ziemią i będzie miał 142 metry.

  Budynek o łącznej powierzchni prawie 8 tys. m2 będzie składał się z 10 kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Na parterze znajdzie się recepcja, restauracja oraz bar. Na jednej kondygnacji mieszkalnej dostępnych będzie 21 pokoi, a w całym hotelu łącznie 160 pokoi dających nocleg 320 gościom. Według planów hotel będzie wyposażony w komfortowe sale konferencyjne o powierzchni 380 m2, zaprojektowane w sposób pozwalający na elastyczne konfigurowanie pomieszczeń w zależności od potrzeb. Dzięki temu przestrzeń będzie idealna dla kameralnych spotkań biznesowych, dużych konferencji, jak również dla wielkich przyjęć balowych. Na ostatniej kondygnacji hotelu znajdzie się sky bar, z którego będzie można podziwiać
  180-stopniową panoramę Dąbrowy Górniczej i okolic. Wystrój tej części będzie nawiązywał do osiągnięć ludzkości w zdobywaniu przestworzy. Do jej aranżacji wykorzystane zostaną między innymi szkice Leonarda da Vinci czy pionierskie maszyny braci Wright. „”

  Hotel będzie posiadał 3 gwiazdki, ale jego standard obsługi i wyposażenia będzie odpowiadał standardom hoteli 4-gwiazdkowych. Hotel zaprojektowany został z niezwykłą dbałością o komfort naszych gości, zgodnie z założeniami sieci Holiday Inn. Spełniał on będzie najwyższe wymagania dotyczące m.in.: miękkości pościeli, grubości i sprężystości poduszek, ręczników, czy też miąższości wykładzin dywanowych, po których stąpał będzie gość – mówi Marcin Majchrowicz, prezes spółki Hotel Commercial Investment.

  Rozwiązania architektoniczne, technologiczne i funkcjonalne zastosowane w budynku oraz wyjątkowa dbałość o bezpieczeństwo pożarowe i odpowiednią akustykę wnętrz zapewnią wszystkim gościom komfortowe warunki pobytu. Dzięki zastosowaniu rekuperacji energii cieplnej, odpowiedniej regulacji hydraulicznej o współczynnikach lepszych niż wymagane oraz zastosowaniu oświetlenia typu LED hotel stanie się również obiektem energooszczędnym.

  Obiekt wybuduje Przedsiębiorstwo Budowlane „Barzak”. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2015 roku. Pierwsi goście będą mogli zatrzymać się w hotelu już w pierwszym kwartale 2016 roku. Inwestycja kosztować będzie ok. 60 mln zł.


  *Czy krematorium bezcześciło zwłoki? W Zabrzu wrze. Ludzie chcą wyjaśnień
  *Strzelanina w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje rodzina policjant, policjantka i ich dziecko
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pierwszy w woj. śląskim hotel sieci Holiday Inn ?

   Katowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A na Alei Górnośląskiej (A-4) nieopodal Komendy na Lompy,to co było ?
   Ps. InterContinental Hotels Group, jedna z największych na świecie firm z branży hotelarskiej, poinformowała w środę o...rozwiń całość

   A na Alei Górnośląskiej (A-4) nieopodal Komendy na Lompy,to co było ?
   Ps. InterContinental Hotels Group, jedna z największych na świecie firm z branży hotelarskiej, poinformowała w środę o porozumieniu dotyczącym otwarcia hotelu Holiday Inn Dąbrowa Górnicza Katowice.

   Cały tekst: http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,15237621,Holiday_Inn_Dabrowa_Gornicza_Katowice__Jest_porozumienie.html#ixzz3Wcq8FTSmzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama