Wielkie Derby Śląska 2015. Komisja Ligi ukarze Górnika i Ruch. Helik: Nie chciałem

Wielkie Derby Śląska: Górnik - Ruch
    1/6

Wielkie Derby Śląska: Górnik - Ruch ©Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni

Wielkanocne 103 Wielkie Derby Śląska będa miały dogrywkę przed Komisją Ligi. Organ dyscyplinarny T-Mobile Ekstraklasy w środę zajmie się awanturą, która miała miejsce w doliczonym czasie gry po pokazaniu czerwonej kartki Michałowi Helikowi.
    - Ta afera była zupełnie niepotrzebna i szkoda, że do niej doszło, bo derby zostaną zapamiętane przez pryzmat tej awantury, a nie zwycięstwa Ruchu, na które zasłużyliśmy, a którego nie potrafiliśmy dowieźć do końca. Faulowałem Łukasza Madeja, ale nie chciałem zrobić mu krzywdy, a jedynie przerwać akcję. To był faul taktyczny - powiedział Helik.

Ta informacja jest o tyle istotna, że od niej zależy wysokość kary dla 20-letniego stopera chorzowian. Zwłaszcza, że sędziowski ekspert stacji Canal+ Sławomir Stępniewski uznał, że był to faul tylko na żółtą kartkę.

Wielka awantura na boisku w czasie Wielkich Derbów Śląska [WIDEO, ZDJĘCIA] Górnik - Ruch 2:2

- Sławek nie jest już obserwatorem i członkiem zarządu Kolegium Sędziów, natomiast staje się showmanem. W tej sprawie zresztą się myli, bo sędzia Bartosz Frankowski jak najbardziej słusznie wyrzucił Helika z boiska. Obrońca Ruchu zaatakował gracza Górnika z nieproporcjonalną siłą, w dodatku bez szans kopnięcia piłki i za to należała mu się czerwona kartka. Jeżeli ta sytuacja zostanie oceniona jako faul taktyczny, to grozi mu odsunięcie od jednego meczu, ale jeżeli uznany zostanie za brutalny faul, to czeka go co najmniej dwa mecze pauzy - stwierdził Zbigniew Przesmycki, szef Kolegium Sędziów PZPN.