Siła kształcących podróży: Fundusze Europejskie Nowe...

  Siła kształcących podróży: Fundusze Europejskie Nowe rozdanie. Program Erasmus+

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Siła kształcących podróży: Fundusze Europejskie Nowe rozdanie. Program Erasmus+
  1/2
  przejdź do galerii
  Erasmus to znany chyba wszystkim polskim studentom, cieszący się ogromną popularnością program umożliwiający naukę na uczelniach zagranicznych i nawiązanie relacji z rówieśnikami z całego świata. Od początku 2014 r. polscy studenci mogą studiować na wybranych europejskich uczelniach dzięki nowemu programowi Unii Europejskiej Erasmus+
  Erasmus+ to jednak nie tylko wymiany studenckie. W projektach edukacyjnych realizowanych w ramach programu mogą uczestniczyć m.in. wykładowcy, nauczyciele, przedstawiciele kadry edukacyjnej, osoby pracujące z młodzieżą, praktykanci, uczniowie oraz seniorzy.

  Erasmus+ to także współpraca międzynarodowa w zakresie kształcenia zawodowego, szkoleń zawodowych, edukacji dorosłych, dzieci, a nawet specjalne programy dla przedszkoli.
  Zdobywanie doświadczeń na uczelniach zagranicznych to również jeden ze sposobów na walkę z bezrobociem. Osoby, które mają na koncie takie doświadczenia, łatwiej adaptują się do nowych sytuacji, co z pewnością jest cechą pożądaną przez pracodawców.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  FUNDUSZE EUROPEJSKIE OD A DO Z


  Międzynarodowe programy w obszarze edukacji to nie tylko inwestycja w indywidualne kompetencje uczestników programu. To krok w stronę modernizacji i podniesienia jakości systemów edukacji, zwiększenia szans na zatrudnienie absolwentów oraz podwyższanie kwalifikacji pracowników. Dzieje się tak dzięki bardzo praktycznemu podejściu, czyli oparciu całej idei na uczestnictwie i kontaktach osobistych. Z dofinansowaniem unijnym organizowane są wyjazdy dla uczniów i studentów, którzy za granicą podejmują studia, odbywają praktyki, przechodzą szkolenia czy pracują jako wolontariusze.

  Również około 800 tys. wykładowców, nauczycieli, szkoleniowców i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą w całej Europie weźmie udział w programach przeznaczonych dla pracowników sektora oświaty. Odbędą oni staże lub będą mogli obserwować pracę w placówkach zagranicznych o profilu podobnym do ich miejsca pracy, a zdobyte w ten sposób doświadczenia będą mogli przenieść na rodzimy grunt.

  Terminy kolejnych konkursów ogłaszane są na bieżąco, a z dofinansowania będzie można skorzystać już w nowym roku akademickim.

  KONKURS SElfie+

  Jeżeli jesteś beneficjentem programu Erasmus+, bierzesz lub wziąłeś udział w jednym z międzynarodowych projektów, weź udział w konkursie SElfie+ 2015. Opowiedz w zajmujący i kreatywny sposób o swoich doświadczeniach z projektu. Najciekawsze relacje zostaną wyróżnione, a wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać z uruchomionej na początku kwietnia platformy SElfie+. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Zgłoszenia zbierane są do 20 kwietnia, a finał konkursu odbędzie się 5 maja w Gdańsku w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży.
  Więcej informacji:
  www.erasmusplus.org.pl/etm

  Jak skorzystać z oferty programu?
  Wnioskować o dofinansowanie mogą jedynie instytucje lub organizacje. Jeżeli zatem jesteś uczniem, studentem lub pracownikiem instytucji czy przedsiębiorstwa, które może zrealizować projekt spełniający kryteria programu Erasmus+, zapytaj, czy twoja firma czy uczelnia bierze udział w programie.
  Więcej na: www.erasmusplus.org.pl

  Kontakt

  Więcej na stronie:
  www.funduszeeuropejskie.gov.pl.
  Główny Punkt Informacyjny:
  Katowice – tel.: (32) 77 40 172, e-mail: punktinformacyjny@slaskie.pl

  Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna  *Czy krematorium bezcześciło zwłoki? W Zabrzu wrze. Ludzie chcą wyjaśnień
  *Strzelanina w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje rodzina policjant, policjantka i ich dziecko
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama