Policja zlikwidowała fabrykę papierosów w Bytomiu

  Policja zlikwidowała fabrykę papierosów w Bytomiu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policja zlikwidowała fabrykę papierosów w Bytomiu

  ©KMP BYTOM

  Śląscy policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę i magazyny papierosów. Zatrzymali 9 osób, w tym 7 obywateli Bułgarii. Przejęli, między innymi, 5 ton tytoniu i 2.800.000 gotowych papierosów. Ponadto przygotowane materiały do produkcji papierosów, wraz z kompletną linią technologiczną.
  Policja zlikwidowała fabrykę papierosów w Bytomiu

  ©KMP BYTOM

  Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zdobyli informacje o pojawiających się w sprzedaży na Śląsku papierosach marki REGAL. Ostatnia taka informacja dotyczyła targowiska w Bytomiu. Śledczy, rozpracowując tę sprawę ustalili, że w jednym z byłych zakładów przemysłowych w centrum Bytomia działa nielegalna fabryka papierosów.

  Policjanci wczoraj przeprowadzili akcję likwidacji przestępczego zakładu.
  Działania były poprzedzone skrupulatnym rozpoznaniem, skąd i dokąd "lewy" towar jest transportowany. Policjanci oddziału antyterrorystycznego przestrzelili zamki i zawiasy drzwi do hali. Wewnątrz zatrzymano 7 obywateli Bułgarii w tym 3 kobiety i jednego Polaka, który był nadzorcą i opiekunem pracowników. Jeden z obcokrajowców, widząc akcję policjantów, ukrył się w stercie kartonów myśląc, że w ten sposób nie zostanie zauważony. W hali znajdowała się kompletna, wysokowydajna linia produkcyjna. Ponadto stróże prawa przejęli około tonę tytoniu, 170 kartonów wypełnionych filtrami do papierosów, 300 kg odpadów produkcyjnych, 500.000 papierosów przygotowanych do paczkowania, 300 000 szt. papierosów w paczkach.

  Jak ustalili śledczy, Bułgarzy nie opuszczali budynku. Byli zaopatrywani w potrzebne do życia artykuły przez polskiego 34-letniego nadzorcę. Ponadto w budynku każdy z pracowników miał osobny pokój, wspólną jadalnię i kuchnię oraz świetlicę z 40-calowym telewizorem i DVD. Według policjantów przygotowanie hali i linii do produkcji mogło kosztować nawet milion złotych. Fabryka na dobę mogła produkować ponad 100.000 papierosów. Równocześnie funkcjonariusze weszli do magazynu przestępców w Mysłowicach, gdzie przejęli 4 tony krajanki tytoniowej, natomiast w Tychach zabezpieczyli 2 miliony przygotowanych do transportu papierosów. Śledczy oceniają, że przechowywanie towaru w różnych miejscach miało uchronić sprawców przed utratą wszystkiego przy ewentualnej "wpadce". Najprawdopodobniej "lewe" papierosy docelowo miały trafić na rynki Europy Zachodniej. Szacowane starty Skarbu Państwa to ponad 4 miliony złotych.

  Na poczet przyszłych kar zabezpieczono majątek przestępców, m.in. dwa samochody dostawcze warte około 80 000 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Planowane są dalsze zatrzymania. Za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej podejrzanym grozi nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   FwFgqjuuB

   GWecspwFabiZaujD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 15

   lQ5sYx ebvdwtpfqvzq, [u**********nfnkncfjmsmm.com/]nfnkncfjmsmm[/url], [link=http://hghaktohyglm.com/]hghaktohyglm[/link], http://dioiexsytvvl.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama