Ważne
  Zostawił prezydentowi Częstochowy "prezent", który postawił...

  Zostawił prezydentowi Częstochowy "prezent", który postawił na nogi służby alarmowe

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W wyniku alarmu ewakuowano ok. 300 osób
  1/5
  przejdź do galerii

  W wyniku alarmu ewakuowano ok. 300 osób ©Fot. Janusz Strzelczyk/DZ

  Chciał rozmawiać z prezydentem Częstochowy. Nie udało się, więc zostawił mu "prezent", którego otwarcie mogło wyrządzić krzywdę. Z budynku Urzędu Miasta ewakuowano pracowników i interesantów. Sprawca zamieszania wpadł w ręce policji.
  Wczoraj w godzinach porannych do sekretariatu w Urzędzie Miasta w Częstochowie wtargnął mężczyzna, który z owiniętą chustą wokół głowy próbował dostać się do prezydenta. Z uwagi na zdecydowaną odmowę, mężczyzna poinformował o pozostawieniu koszyka na piętrze urzędu, w którym pozostawił „prezent” dla prezydenta.

  Ponadto poinformował o „krzywdzie”, jaka może się komuś stać w przypadku dotykania tej przesyłki, która dodatkowo miała być monitorowana kamerą.

  Mężczyzna wyszedł następnie z urzędu i udał się w kierunku centrum. Powiadomiona o zdarzeniu częstochowska policja rozpoczęła działania zgodnie z procedurą o zagrożeniu.

  W sprawie nie było słowa o podłożeniu ładunku wybuchowego, nie mniej jednak okoliczności i charakter zdarzenia spowodowały, że sytuacje tą potraktowano w sposób szczególny.

  Skierowany na miejsce zespół pirotechniczny dokonał szczegółowych sprawdzeń całego budynku. Na ten czas, decyzją prezydenta z budynku urzędu zostało ewakuowanych ok. 300 osób. Czynności zakończone o godzinie 10.40 potwierdziły brak zagrożenia.

  Niezależnie od trwających działań w urzędzie, śledczy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy zdarzenia. Po godz. 11 sprawca zamieszania, 46-letni mieszkaniec Częstochowy, był w rękach policji.

  Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 224 kk., tj. wywierania wpływu na czynności urzędowe, do którego się przyznał. O dalszym jego losie zadecyduje prokurator i ewentualnie sąd. Grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


  *Czy krematorium bezcześciło zwłoki? W Zabrzu wrze. Ludzie chcą wyjaśnień
  *Strzelanina w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje rodzina policjant, policjantka i ich dziecko
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama