Hela i Brzydula w hospicyjnym spocie. Kręcono go w...

  Hela i Brzydula w hospicyjnym spocie. Kręcono go w Katowicach

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na planie niespodzianki: Anna Guzik z piłą tarczową
  1/3
  przejdź do galerii

  Na planie niespodzianki: Anna Guzik z piłą tarczową ©filmpolski.pl

  Anna Guzik prowadząca tłum ludzi na budowę, Julia Kamińska, szalejąca po placu z taczką, i Beno Otręba, który z piłą prezentuje się równie dobrze jak z gitarą basową. Co łączy popularną "Helę w opałach", "Brzydulę" i członka legendarnej grupy Dżem?
  Wszyscy spotkali się wczoraj w Katowicach na planie spotu reklamowego hospicjum Cordis, popierającego ideę opieki hospicyjnej. Scenariusz spotu w wielu miejscach pisało samo życie. Jeszcze o świcie nie było wiadomo, czy zaplanowane na poranek zdjęcia w Nikiszowcu dojdą do skutku. Powód? Padający deszcz. Dlatego pierwsze ujęcia (przed godz. 8 z piłkarzami) kręcono w Nowym Domu w Katowicach-Janowie.

  Szczęśliwie pogoda się zlitowała i po godz. 10 wszyscy byli już na Nikiszu, gdzie kręcono sceny zbiorowe z udziałem artystów (także Mirka Szołtyska), sportowców, ratowników, cyklistów, górników, księży i policjantów. Główną bohaterką była 13-letnia Andżelika Ważny, będąca pod opieką hospicjum Cordis.

  - To opowieść o tym, jak ludzie, pochylając się nad wychodzącą do nich dziewczynką, odkrywają w sobie siłę, by pójść do Nowego Domu i go tworzyć. Też dla tego dziecka - mówi Jolanta Markowska, prezeska hospicjum. - Co ważne, wszyscy od kierownika planu po aktorów pracują tutaj charytatywnie.

  Również na budowie Nowego Domu ekipa dawała z siebie wszystko. Wrażenie robił Stachursky, który młotem wybijał cegły z okna. - Warto przyłączyć się do tego dzieła - twierdzi wokalista.

  Hospicjum Cordis kibicuje też Julia Kamińska, która - by dostać się do Katowic - już o 6 rano wyjeżdżała pociągiem z Warszawy. - Biorę udział w akcjach, które przekonują mnie swoją autentycznością. Jeśli jest potrzeba, to rzucam wszystko i jadę - wyznaje "Brzydula". Nie tylko ona.

  - Trzeba pamiętać o różnych aspektach życia. To hospicjum zrobiło na mnie ogromne wrażenie, dlatego go wspieram. Poza tym jestem ze Śląska! - podkreśla Anna Guzik.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama