18 tysięcy mieszkańców Śląska i Beskidów nie ma prądu

  18 tysięcy mieszkańców Śląska i Beskidów nie ma prądu

  MAO

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  18 tysięcy mieszkańców Śląska i Beskidów nie ma prądu

  ©arc./Mikołaj Suchan

  18 tysięcy mieszkańców województwa śląskiego nie ma prądu. Awaria nastapiła wskutek obfitych nocnych opadów śniegu. Bez zasilania są od wczesnych godzin porannych m.in. mieszkańcy Mikołowa, Pszczyny, Beskidów, Zawiercia, Jaworzna i Będzina. Problemy dotknęły też kolej. Utrudnienia na szlakach kolejowych spowodowały przerwy w przejazdach pociągów na niektórych trasach.
  18 tysięcy mieszkańców Śląska i Beskidów nie ma prądu

  ©arc./Mikołaj Suchan

  Jak poinformowały służby kryzysowe wojewody śląskiego, w rejonie Zawiercia, Jaworzna i Będzina zostało wyłączonych kilka linii energetycznych. Nie działają 82 stacje rozdzielcze i transformatorowe. W związku z tym ok. 3 tys. odbiorców z tych miast pozbawionych jest zasilania w energię elektryczną.

  Z kolei w rejonie Cieszyna, Wisły, Ustronia i Brennej prądu nie ma ok. 13 tys. odbiorców. W Pszczynie i Mikołowie bez prądu jest ok. 2 tysięcy mieszkańców. Przyczyną tej awarii są powalone drzewa na sieci przesyłowej.

  Co więcej, z powodu powalonych drzew na sieć trakcyjną wystąpiły przerwy i utrudnienia w komunikacji kolejowej na szlakach kolejowych Imielin- Chełm Śląski, Ligota - Orzesze Jaśkowice, Wisła - Ustroń Polana. Wprowadzona została autobusowa komunikacja zastępcza.

  Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego dodaje, że występują także utrudnienia w ruch towarowym obsługującym KWK Ziemowit i Wesoła oraz w rejonie Ochojca i Muchowca i Panewnik.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   koniec kwękolenia

   POpieramPO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 12

   Genialny Ówielbiany Wódz Naszej Ojczyzny - TUSK powiedział "koniec kwękolenia". Nie macie o czym pisać , piszcie o rosnącym dobrobycie i o tym że w Lublinie prąd jest

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Zenka

   jaco (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 12

   Zenek, klepnij się w czoło. Beskidy to nie Śląsk. Beskidy to Beskidy, a Śląsk to Śląsk.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Śląska i Beskidów

   Zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 16

   Beskidy to tez Śląsk !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brak energii

   Bolek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

   Odbiory energii elektrycznej powinni w końcu zacząć występować do sądu najlepiej pozwem zbiorowym o odszkodowania za przerwy w dostawach energii przeciwko firmom zajmującym się jej przesyłem za nie...rozwiń całość

   Odbiory energii elektrycznej powinni w końcu zacząć występować do sądu najlepiej pozwem zbiorowym o odszkodowania za przerwy w dostawach energii przeciwko firmom zajmującym się jej przesyłem za nie wywiązanie się należycie z zawartych umów.
   W tedy na pewno dostawca pomyśli o zadbaniu o stan swoich linii przesyłowych, aby wyeliminować takie „awarie” jak zerwanie przewodów przez przewracające się drzewa.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama