Trwa rybnicki Międzynarodowy Festiwal Fotografii

  Trwa rybnicki Międzynarodowy Festiwal Fotografii

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Fundacji Elektrowni Rybnik przy ulicy Podmiejskiej można oglądać tysiące zdjęć wykonanych przez profesjonalistów i amatorów.
  Jeszcze dziś o godzinie 21 będzie można zobaczyć tam prezentację studentów warsztatów reportaży na Akademii Fotografii w Warszawie. W niedzielę impreza wystartuje na nowo o godz. 16.30. Przygotowano wiele ciekawych pokazów.

  Rybnicki festiwal ma wyjątkowy klimat, bo obok uznanych fotografów, swoje zdjęcia pokazują amatorzy. Można tam podziwiać m.in. wystawę prac uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Rybniku, którzy od września ubiegłego roku chodzą na kółko plastyczno-fotograficzne.


  - Młodzież utrwala na zdjęciach piękno swojej dzielnicy - Wielopola. Spośród ponad 200 fotografii wybraliśmy najciekawsze prace, które zaprezentowaliśmy na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Rybniku. Zdjęcia zamieszczone są pod wspólnym tytułem ,,Moja pierwsza fotografia", aby podkreślić, że wykonali je mali autorzy, którzy nie posiadają profesjonalnego sprzętu fotograficznego i jest to ich pierwsze poważniejsze dzieło fotograficzne. Jeżeli zainteresuje ich ta forma spędzania wolnego czasu będą mogli wziąć udział w zajęciach Klubu Fotograficznego Format działającego w Fundacji Elektrowni Rybnik i dalej rozwijać swoje umiejętności - mówi Beata Śpiewok, opiekunka szkolnej grupy fotograficznej.

  * Program festiwalu można znaleźć na: http://festiwal.rybnik.pl/program

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama