Zabrze: Natrafiła w internecie na kobiety, które usiłowały...

  Zabrze: Natrafiła w internecie na kobiety, które usiłowały sprzedać jej dziecko!

  MAO

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trzy kobiety w wieku 22, 23 i 38 lat podejrzane o handel dziećmi zatrzymali policjanci z Lublina. Jedna z mieszkanek Zabrza, która chciała adoptować dziecko, przypadkowo trafiła na oszustki w internecie. O swoich podejrzeniach poinformowała zabrzańskich funkcjonariuszy.
  - Policjanci zabrzańskiego Wydziału Kryminalnego prowadzili czynności związane z podejrzeniem handlu dzieckiem - informuje asp. szt. Marek Wypych, rzecznik zabrzańskiej policji. - Z informacji przekazanej przez jedną z mieszkanek naszego miasta wynikało, że za pośrednictwem pewnej strony internetowej nawiązała kontakt z osobą, która prawdopodobnie zajmuje się procederem nielegalnej adopcji dzieci - relacjonuje Wypych.

  Policjanci szybko ustalili, kto ukrywa się pod internetowym nickiem i gdzie ta osoba aktualnie mieszka. Jak się okazało, równolegle czynności w podobnej sprawie prowadzili lubelscy policjanci. Dlaczego?

  - Ponieważ poszukiwana przez nas osoba jest mieszkanką Lublina i tam właśnie odbywał się przestępczy proceder - zaznacza Marek Wypych.

  38-letnia Polka z Lublina usiłowała sprzedać swoje dziecko dwóm Dunkom. Wcześniej usiłowała handlować swoim nowonarodzonym dzieckiem przez internet. Wtedy właśnie na 38-latkę w sieci natrafiła zabrzanka.

  Z informacji lubelskiej policji wynika, że zamieszane w przestępstwo Dunki mają 22 i 23 lata. Chciały kupić od Polki dziecko i wywieźć je nielegalnie poza granice naszego kraju.

  Jedna z Dunek zgłosiła się do pielęgniarki środowiskowej w Lublinie, aby ta zbadała jej rzekomo urodzone w domu dziecko. Pielęgniarka, która przyszła do mieszkania kobiet, nie uwierzyła w tę historię. O swoich obawach powiadomiła przełożona, a ta - policję.

  Wszystkie trzy kobiety: Dunki w wieku 22 i 23 lat oraz 38-letnia lublinianka, zostały już zatrzymane. Sąd Rejonowy w Lublinie wydał nakaz ich tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za handel dzieckiem grozi im do 15 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama