Będzin: Plaga karaluchów na osiedlu socjalnym przy Wolskiej

  Będzin: Plaga karaluchów na osiedlu socjalnym przy Wolskiej

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jesteśmy normalnymi ludźmi, a urzędnicy lekceważą nasze problemy. Tutaj miało być tak spokojnie - mówi pani Urszula
  1/2
  przejdź do galerii

  Jesteśmy normalnymi ludźmi, a urzędnicy lekceważą nasze problemy. Tutaj miało być tak spokojnie - mówi pani Urszula ©Lucyna Nenow

  Prusaki zatruwają życie mieszkańcom osiedla socjalnego w Będzinie. Wchodzą do szafek, łóżek, do jedzenia. Miasto obiecuje kolejne dezynsekcje...
  To już jest plaga. Prusaki zatruwają życie ludziom mieszkającym w domach socjalnych w Będzinie. To właśnie na tym osiedlu matki samotnie wychowujące dzieci, a także najbardziej potrzebujące rodziny miały zaczynać żyć na nowo. Miały, bo oprócz prusaków, otacza ich tutaj po prostu patologia.

  Awantury i pijaństwo to codzienność, którą oglądają dzieci mieszkające na tym osiedlu. Domki przy ulicy Wolskiej w Będzinie powstały w 2011 r. i kosztowały ponad 7 milionów złotych, z czego 2 miliony pochodziły z Banku Gospodarstwa Krajowego. Niestety, po czterech latach domki przeciekają, ściany się rozchodzą, a lokatorzy mają w mieszkaniach prusaki i karaluchy.


  - Obok nas mieszkają osoby, które zostały przesiedlone azem z prusakami. Ci ludzie trudnią się zbieractwem, nie sprzątają, a robale chodzą dosłownie wszędzie - mówi pani Renata, która na osiedlu mieszka wraz z córką. - Zgłaszaliśmy to już mnóstwo razy. Był tutaj już sanepid i panowie, którzy przeprowadzali dezynsekcję - dodaje.

  - Przez to robactwo dzieci chorują - denerwuje się pani Urszula. - Niestety, jesteśmy lekceważeni pod każdym względem. Na własny koszt sobie malowałam mieszkanie i kupowałam nowe meble dziecku. U mnie pojawiły się robale. Są dosłownie wszędzie. Wyłażą spod kafelków, z zawiasów szafek. Wychodzą ze szczelin, które pojawiają się między sufitem a ścianą. W łazience mieliśmy cały rój. Niestety, wszyscy traktują nas jak najgorszy element, a my przecież jesteśmy normalnymi ludźmi. Tak spokojnie miało być na tym osiedlu, a oprócz rodzin, które potrzebowały pomocy, w co drugim mieszkaniu mieszka patologia - bulwersuje się pani Urszula.

  I choć miasto kilkukrotnie przeprowadzało na osiedlu dezynsekcję, prusaki wracają. Kinga Wesołowska, rzeczniczka będzińskiego magistratu, zapewnia, że odpowiednie osoby reagują od razu na prośby mieszkańców osiedla.

  - Odpowiednie warunki sanitarne na osiedlu są zapewniane m.in. przez regularne dezynsekcje - tłumaczy rzeczniczka. - W ubiegłym roku cały kompleks trzykrotnie był poddany dezynsekcji. Ostatnia dezynsekcja osiedla została przeprowadzona w lutym bieżącego roku - dodaje Wesołowska.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Będzin zawsze robactwo zjadało

   beniek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   jw


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   koles

   koles (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Twoje robactwo

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama