Zdolni uczniowie z Żor dostali stypendia

  Zdolni uczniowie z Żor dostali stypendia

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ilona Drab i Szymon Kiśluk z Gimnazjum nr 2 w Żorach otrzymali specjalne stypendia.
  Gimnazjum nr 2 w Żorach ma wielkie powody do dumy. To właśnie do tej szkoły chodzi dwójka uczniów, którzy jako jedyni z całych Żor zdobyli stypendia Europejskiego Funduszu Społecznego "Nauka drogą do sukcesu na Śląsku". Tymi szczęściarzami są: 16-letnia Ilona Drab oraz 14-letni Szymon Kiśluk. - Jestem dumny, że jedynymi stypendystami w mieście są moi uczniowie - mówi Jacek Świerkocki, dyrektor "dwójki".


  Nastolatkowie zostali docenieni za znakomite wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. - To dla mnie wielkie wyróżnienie i doskonała motywacja do dalszej nauki. Pieniądze ze stypendium, a będzie ich około 250 złotych na miesiąc, przeznaczę na zakup nowych książek i pomocy naukowych. Niedługo zmienię szkołę, więc zapewne dobrze je wykorzystam - mówi Ilona Drab, uczennica klasy trzeciej sportowej, która jest dobra zarówno z przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych. Ma na koncie sukcesy w konkursach literackich, z chemii i matematyki. 16-latka jest także znakomitą siatkarką. Zasila szeregi MUKS Sari Żory. Marzy o studiach prawniczych.

  Szymon Kiśluk jest także dobrym uczniem oraz sportowcem. Ma na koncie sukcesy w konkursach matematyczno-przyrodniczych. Uzyskał np. wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" w 2009 r. Jest też zdobywcą pierwszego miejsca w powiecie w Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży "Kwadratura Koła".

  Aby zdobyć prestiżowe stypendia, uczniowie musieli spełnić ostre kryteria. Dochód netto w rodzinie ucznia za 2009 rok w przeliczeniu na osobę nie mógł przekraczać 1008 złotych. Musieli też mieć średnią ocen co najmniej 4,60 z przedmiotów kierunkowych, a z pozostałych - co najmniej 4,00. Dodatkowe punkty mogli zdobyć za udział w konkursach i olimpiadach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo