Powiat wodzisławski pożyczy szpitalom 1,5 mln zł

  Powiat wodzisławski pożyczy szpitalom 1,5 mln zł

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szpital w Wodzisławiu Śl.
  1/3
  przejdź do galerii

  Szpital w Wodzisławiu Śl. ©arc

  Budynek szpitala w Wodzisławiu Śląskim zostanie wyremontowany. Ponadto placówka wraz ze szpitalem w Rydułtowach zostanie w pełni zinformatyzowana. Wszystko dzięki unijnemy dofinansowaniu i pożyczce powiatu wodzisławskiego.

  Powiat wodzisławski pożyczy szpitalom 1,5 mln zł  1,5 mln zł pożyczki zostanie przeznaczone na pokrycie wkładu własnego w dwóch projektach, na które Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej otrzymał 8 mln zł dofinansowania na remont budynku wodzisławskiego szpitala oraz na kompleksową modernizację systemu komputerowego połączonych szpitali w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach.

  Pożyczka została udzielona do końca sierpnia 2020 r. z równoczesną karencją w jej spłacie do 31 sierpnia 2015 r.

  - To oczywiste, że choć sytuacja finansowa jest nie najłatwiejsza, to gdy pojawia się okazja pozyskania znacznych środków zewnętrznych na zadania, których sami nie bylibyśmy w stanie sfinansować, decyzja o wsparciu szpitali mogła być tylko jedna – wyjaśnia motywy działania zarządu starosta Tadeusz Skatuła.

  – Mam nadzieję, że choć czasu jest mało, to jednak uda się przeprowadzić inwestycje, na które czeka tak wielu mieszkańców naszego powiatu, a które powinny przynieść też wymierne korzyści ekonomiczne, np. dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania szpitali na energię cieplną – dodaje starosta.

  Czytaj więcej na ten temat. Szpital w Wodzisławiu Śl. doczeka się termomodernizacji. 6 mln zł na remont!  To już kolejne wsparcie szpitali przez zarząd powiatu wodzisławskiego. -Wcześniej władze powiatu zdecydowały o umorzeniu 2,7 mln zł pożyczek udzielonych w minionych latach, poręczyły szpitalom kredyt o wartości 10 mln zł, a także przekazały ponad milion złotych na modernizację Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym w Wodzisławiu Śl. - dodaje Wojciech Raczkowski, ze Starostwa Powiatowego.

  *Czy krematorium bezcześciło zwłoki? W Zabrzu wrze. Ludzie chcą wyjaśnień
  *Strzelanina w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje rodzina policjant, policjantka i ich dziecko
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama