W Szymocicach sadzą "Czarodziejskie drzewa" [ZDJĘCIA]

  W Szymocicach sadzą "Czarodziejskie drzewa" [ZDJĘCIA]

  ALEK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Szymocicach sadzą "Czarodziejskie drzewa"
  1/6
  przejdź do galerii

  W Szymocicach sadzą "Czarodziejskie drzewa"

  W Szymocicach w powiecie raciborskim młodzi pracownicy RAFAKO wraz z podopiecznymi Powiatowego Domu Dziecka z Gorzyczek posadzili blisko 2 tys. młodych sosen. Akcja odbyła się w ramach konkursu Klubu Gala, w którym bierze udziała Grupa PBG, do której z kolei należy firma RAFAKO.
  Konkursu pt. „Czarodziejskie drzewo” organizowany przez organizację ekologiczną Klub Gaja odbywa się od 13 lat. Polega na sadzeniu młodych drzew na terenie całej Polski.

  W Szymocicach już od wczesnego poranka uczniowie Ośrodka Szkolenia Zawodowego w RAFAKO wraz ze swoimi opiekunami oraz podopieczni Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach sadzili młode sosny. Łącznie na terenie Szymocic, lesie należącym do Nadleśnictwa Rudy posadzono 2000 młodych drzew.

  - Poprzez takie akcje uświadamiamy młodym ludziom, jak ważne jest dbanie o przyrodę, a w szczególności lasy, które są największym dobrem naszej planety. Tlen, który produkują liście drzew i który codziennie wdychamy jest nie tylko niezbędny do podtrzymywania naszych funkcji biologicznych, ale również jest nieodzowny do procesów spalania, w wyniku których uzyskujemy energię. Jako firma budująca elektrownie i produkująca kotły, znamy te procesy doskonale. Dlatego tego typu działania podejmowane przez organizacje ekologiczne mają nasze pełne poparcie - przekonuje Piotr Karaś, Dyrektor Biura Marketingu w RAFAKO S.A.

  Dzieci poważnie podeszły do powierzonego im zadania i z dużym zaangażowaniem zajęły się zalesieniem. - Bardzo mi się to podoba. Dzięki naszej dzisiejszej pracy będzie jeszcze więcej drzew, co za tym idzie więcej zieleni i więcej tlenu – mówi Adam Gładki, 11-letni wychowanek Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach.

  W sadzenie młodych sosen zaangażowała się także młodzież z Ośrodka Szkolenia Zawodowego z RAFAKO. - Wiadomym jest, że nie zrekonstruujemy sadzeniem ogromnych powierzchni wyciętych i wykarczowanych lasów, ale chociaż w sposób symboliczny przyczynimy się do zwrócenia uwagi na ten problem - stwierdzają Dawid i Szymon, 16-latkowie, uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu.


  *Czy krematorium bezcześciło zwłoki? W Zabrzu wrze. Ludzie chcą wyjaśnień
  *Strzelanina w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje rodzina policjant, policjantka i ich dziecko
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama