Żory: Coraz więcej włamań. Złodziej połasił się na... szafę...

  Żory: Coraz więcej włamań. Złodziej połasił się na... szafę pancerną

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żory: Coraz więcej włamań. Złodziej połasił się na... szafę pancerną

  Żory: Coraz więcej włamań. Złodziej połasił się na... szafę pancerną ©KMP Żory

  Włamania Żory 2015: Niestety rośnie liczba włamań do naszych domów, a także altan i blaszanych garaży. W ostatnich dniach złodzieje zaatakowali: w Kleszczowie, Baranowicach, Osinach i Rowniu-Folwarkach. W jednym z przypadków złodziej ukradł nawet szafę pancerną. Policjanci ostrzegają przed nimi i proszą mieszkańców o szczególną czujność.
  Żory: Coraz więcej włamań. Złodziej połasił się na... szafę pancerną

  Żory: Coraz więcej włamań. Złodziej połasił się na... szafę pancerną ©KMP Żory

  Włamania Żory 2015: Złodzieje okradają nasze domy. Złodziej ukradł nawet szafę pancerną!  Włamywacze nie dają o sobie zapomnieć w Żorach. W ostatnich dniach znowu zaatakowali.

  Najpierw w nocy z 9 na 10 kwietnia nieznany sprawca włamał się do blaszanego garażu przy ul. Wyzwolenia w Kleszczowie. Jego łupem padł agregat o wartości 559 złotych. Włamywacz próbował też wyłamać drzwi sąsiedniego garażu, ale zaniechał próby.


  Do kolejnego włamania, tym razem do domu jednorodzinnego, doszło przy ul. Harcerzy Buchalików w dzielnicy Rowień-Folwarki. Nieznany sprawca dostał się do środka przez drzwi tarasowe i ukradł... szafę pancerną z przedmiotami kolekcjonerskimi (znajdowały się tam m.in. monety okolicznościowe). Straty oszacowano na kwotę 48 tys. zł.

  Z kolei przy ul. Ogrodniczej w Baranowicach miało miejsce włamanie do altany. Nieznany sprawca przez wybicie szyby kostką brukową dostał się do środa, a następnie ukradł kosiarkę o wartości 350 złotych. Poszkodowanym jest 34-latek.

  Również w Osinach przy ul. Baranowickiej doszło do włamania do domu jednorodzinnego. 56-latek zgłosił się do komendy żorskiej policji 11 kwietnia z informacją, że ktoś włamał się do jego domu między 7 a 10 kwietnia. Nieznany sprawca wyważył drzwi balkonowe i dostał się do środka. Łupem złodzieja padła biżuteria.

  Czytaj więcej na temat innych zdarzeń kryminalnych w Żorach w tym roku![/b]

  ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami! > Kliknij w link!

  Policjanci apelują do mieszkańców. - Apelujemy do wszystkich o szczególną czujność i natychmiastowe reagowanie w sytuacji, gdy w naszym sąsiedztwie pojawiają się podejrzane pojazdy, czy osoby. Każdy sygnał mieszkańców zostanie skrupulatnie sprawdzony, a co najważniejsze może przyczynić się do zatrzymania sprawców na gorącym uczynku. Pamiętajmy, że brak jakiejkolwiek reakcji jest jednoznaczny z przyzwoleniem na bezprawne zachowania przestępców. Mundurowi przypominają także o trwającej kampanii społecznej "Nie reagujesz-akceptujesz!" i zachęcają do zaangażowania się w walkę z przestępczością w naszym mieście - mówi asp. sztab. Kamila Siedlarz, rzeczniczka żorskiej policji.


  *Czy krematorium bezcześciło zwłoki? W Zabrzu wrze. Ludzie chcą wyjaśnień
  *Strzelanina w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje rodzina policjant, policjantka i ich dziecko
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo